1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için keskin yükseliş tahmini

Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için keskin yükseliş tahmini

Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için keskin yükseliş tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto yatırımcıların yakından takip ettiği ünlü analist Michael van de Poppe, kripto para piyasasında son yaşanan satışların 2018 yılındaki ayı piyasası dip dönemini hatırlattığını söylüyor. Bunun üzerinden pozitif Bitcoin tahmini dile getiriyor.


Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için keskin yükseliş tahmini

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Twitter’de 623,200 takipçisi ile piyasa konusundaki yeni öngörülerini paylaştı. Burada, kripto para piyasasının toplam değerini gösteren “TOTAL” grafiğini yakından izlediğini söylüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında sessizlik ne zaman bozulur? Güncel BTC teknik analizi

Kripto analiste göre, TOTAL’da 200 haftalık hareketli ortalama (MA) yeniden test edilecek. Tıpkı 2018 yılındaki kripto kışı dibi döneminde olduğu gibi. Michael van de Poppe şöyle diyor:

“Şu an hangi konumdayız? Tıpkı 2018 yılının son çeyreğinde olduğu gibi hareketler görüyorum.

Toplam piyasa değeri 200 haftalık MA’dan sıçrama.

Ret ve yeniden test gerçekleşiyor, higher low olacak ki ardından da yükseliş hızlanacak.

Fiyat buradan rahat bir ilerleme sağlar.”

Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için kesin yükseliş tahmini

Kaynak: Van de Poppe/ Twitter

Şu an TOTAL grafiği 1.002 trilyon dolardaki 200 haftalık MA’nın üzerinde dolanıyor.

İlgili – Efsanevi trader Peter Brandt’tan Shiba Inu ve Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin grafiğine de bakan kripto analist, lider kripto paranın daha yatay birikim aşamasında olduğunu söylüyor. Ancak traderler için bir uyarısı da var. Ona göre BTC fiyatı burada 19,000 dolara kadar yeni bir düşüş yapabilir. Kısa bir düzeltmeden sonra Van de Poppe, BTC fiyatının ralli yapabileceğini de belirtiyor. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz kripto para piyasası değerindeki yükseliş Bitcoin için yeni bir ralli öngörüyor.

Şöyle açıklıyor: “Bitcoin’e de benzer bir senaryo ihtimali var. Haftalık grafikte boğa dönüşüm gerçekleşiyor. Toplam piyasa değerinde 200 haftalık MA hala sağlam kalıyor. Yatırımcılar için şimdi birikim aşaması var.”

Bitcoin fiyatı şu an 21,000 dolar civarında işlem görüyor. Kısa süre önce gördüğü 25,000 dolar bölgesinden düzeltme sonucu bu seviyeye geldi. Haziran ve Temmuz aylarında ise 20,000 dolar psikolojik seviyenin altında dip seviyeler görmüştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: