Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dogecoin kurucusu, bir DOGE taklidi projenin 14 milyon dolarlık teklifini geri çevirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para Dogecoin’in (DOGE) kurucusu, bir DOGE taklidi olan kripto para projesinin milyonlarca dolarlık tanıtım ve reklam yapma teklifini geri çevirdi. Bu olayın ayrıntıları ve bahsedilen projenin hangisi olduğuna bakalım.


Dogecoin kurucusu, bir DOGE taklidi projenin 14 milyon dolarlık teklifini geri çevirdi

Köpek temalı bir kripto para olan Dogecoin’in kurucu ortaklarından olan Billy Markus, 10 milyar DOGE, yani mevcut fiyattan 14 milyon dolar değerinde bir teklif aldı. Bu teklif, Dogechain isimli bir kripto para projesini tanıtma ve reklam yapmak içindi. Maskus ise bu milyonlarca dolarlık teklifi geri çevirdi. Dogechain, Dogecoin ile Web3 arasındaki boşluğu dolduracak köprü amaçlı bir blockchain projesi olarak tanıtılıyor.

Bu gelişme Twitter üzerinden duyuruldu. Billy Markus ise bu tweeti paylaşanlara cevap olarak, “aslında kimse gerçekten umursamıyor” diye cevap verdi. Söz konusu teklife ret cevabı vermesinin sebebinin DOGE topluluğuna ihanet etme endişesi olduğunu söyledi. Makrus ayrıca böyle bir teklifi kabul etmesi durumunda ise insanların “DOGE kurarak zengin oldu ve şimdi de pump ve dump şemaları çalıştırıyor” diyeceğini da söylüyor.

İlgili – Ethereum bağlantılı bir altcoinde %60 yükseliş

Vee isimli bir Twitter kullanıcısı ise şöyle diyor:

“Billy’ye, Dogechain’den projeyi tanıtması için 10 milyar Dogecoin’lik bir teklif yapıldı. Şu an bu teklifin değeri, mevcut fiyattan 14 milyon dolar ediyor. Billy’nin bu kadar parayı sırf topluluğa ihanet etmemek için geri çevirmesi, en derin saygıyı hak ediyor.”

Dogecoin fiyatında heyecan veren kırılma! Büyük ralli yakın mı?

Dogecoin vakfı üyesi Jens Wiechers ise bu gelişmeler üzerine bir açıklama yaptı. Wiechers, Dogechain’in resmi olmayan bir proje olduğunu ve popüler meme coin ve onun kurucuları ile bir bağının bulunmadığını vurguladı. Şöyle diyor:

“Ücretli medyada Dogecoin’in ‘Dogechain’ test ağı başlattığı haberleri yanlış. Ne Dogecoin ne de onun kurucuları ve ne de diğer ortaklarının (Dogecoin Vakfı da dahil) söz konusu token (Dogechain) ile bir bağlantısı var.”

İlgili – Dev borsadan 3 altcoin sürprizi: Biri bir haftada %200 yükseldi

Dogechain, bu ayın başlarında kuruldu. Amacı ise Ethereum (ETH) tabanlı geliştiricilerin DOGE ile merkezsiz finans (DeFi), non-fungible token’ler (NFT) ve diğer kripto ile ilgili ürünler oluşturmasına yardımcı olmak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.