1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin ne zaman 25,000 doları geçer? Ünlü isim açıkladı

Bitcoin ne zaman 25,000 doları geçer? Ünlü isim açıkladı

Bitcoin ne zaman 25,000 doları geçer? Ünlü isim açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin ne zaman 25,000 doların üzerine çıkacak? Shark Tank’tan Kevin O’Leary açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Bitcoin ne zaman 25,000 doları geçer? Ünlü isim açıkladı

Bitcoin, geçtiğimiz yıl kasım ayında 68,789 dolarlık değer ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Bu tarihten sonra Bitcoin için yeni hedefin 100,000 dolar olduğu tahmin ediliyordu. Ancak 2022 yılı dünya ekonomisinin enflasyon ile boğuştuğu bir sene olunca merkez bankaları harekete geçti ve şahin politikalar benimsedi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Özellikle 40 yılın en yüksek enflasyon oranları ile karşı karşıya kalan ABD’de Fed, faiz artışlarına gidince Bitcoin gibi riskli varlıklardan yatırımcıların uzaklaştığını gördük. Bu Bitcoin’i 20,000 doların altına çekti ve lider kripto para birimi uzun süredir düşük seviyelerden kurtulmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, ağustos ayı içerisinde 25,000 dolarlık önemli direnç noktasını test etmeye çalıştı. Ancak bu seviye aşılamadı. Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary, Bitcoin’in 25,000 dolarlık seviyeyi hangi koşullaşr altında aşabileceğini açıkladı.

Ünlü isim, Stansberry Research röportajında mevcut koşullar altında 25.000 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıkacağı konusunda şüphe duyduğunu belirtti.

O’Leary, Bitcoin’in fiyatının durgun olduğunu, çünkü kripto para birimi düzenlemesinin eksikliğinin bu alandaki kurumsal yatırımı engellediğini söyledi.

“Özellikle finansal hizmetlerde çalışanlar olarak bizler kripto düzenlemesinin hayata geçirilmesini istiyoruz. Çünkü bunun kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisini artıracağını düşünüyoruz. Regülasyonlar hayata geçirilinceye kadar kriptonun ve özellikle Bitcoin’in 20.000 ila 25.000 dolar arasında kilitleneceğini tahmin ediyorum. Yeterli alıcı olmadığı için yükseliş beklemiyorum.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,097 dolardan işlem görüyor. BTC, Fed Başkanı Jerome Powell’in açıklamalarının ardından son 24 saatte %4 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

 

 

 

Kaynak

 

 

Etiketler: