1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Hoskinson’dan Cardano güncellemesi hakkında son değerlendirmeler

Hoskinson’dan Cardano güncellemesi hakkında son değerlendirmeler

Hoskinson’dan Cardano güncellemesi hakkında son değerlendirmeler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Vasil Hard Fork’un Eylül ayına hazır olduğunu söyledi ve ekledi: “Bitiş çizgisini tam olarak geçmedik.” Kripto piyasları Ethereum Merge ile birlikte Cardano’nun Vasil Hard Forku’na odaklanmış durumda.

Cardano’nun Vasil hard forku ne zaman olacak?

Cardano, akıllı sözleşmeleri ve NFT’leri destekleyen ve kimlik yönetimini çevreleyen küresel zorlukları çözmeyi amaçlayan hakemli bir hisse kanıtı blok zinciri. CoinMarketCap verilerine göre, Cardano tokeni ADA, piyasa değerine göre 8. sırada yer alan bir kripto para birimi.

Cuma günü bir canlı yayında, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kısa bir süre önce ölen Cardano savunucusu ve matematikçisi Vasil Dabov’un adını taşıyan Vasil hard fork’u hakkında kısa bir güncelleme paylaştı. Hoskinson, “Kapsamlı testler hala yapılıyor” dedi. Düzeltilmesi gerekeceğini bildiği bir dizi hata da dahil olmak üzere, hard fork’un ilerlemesini çevreleyen teknik ayrıntıları paylaştı.

Cardano

Cryptocurrency hard forkları, bir blockchain ağındaki katılımcılar, yazılımlarını aşağı yukarı aynı anda yeni bir sürüme yükseltmeyi kabul ettiğinde ortaya çıkar. Bu, genellikle daha az zaman alan ve ağ katılımcılarının yazılımlarını zaman içinde yavaş yavaş güncellemelerini sağlayan soft fork’a kıyasla büyük bir yükseltmedir.

Aynı zamanda Ethereum‘un kurucu ortağı olan Hoskinson, izleyicilere hard fork’un “Eylül ayında bir ara” gerçekleşeceğini söyledi. Belki de tesadüf değil, uzun zamandır beklenen Ethereum birleşmesinin 15 Eylül’de veya civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, Cardano hardforkuunun kesin tarihi kısmen kripto borsalarına bağlı, Hoskinson şunları söyledi: “Bir sonraki büyük artış, borsaları sürece dahil etmek. Binance, şu anda hacme göre yükseltme yaptıklarını bildiriyor. Genel olarak, bir hard fork tarihi açıklandıktan sonra olan şey, büyük bir acele görüyorsunuz ve insanlar bunu zorluyor” dedi.

Hoskinson, en büyük üç ila beş kripto para borsası sistemlerini yükselttikten sonra “bir hard fork tarihi belirlenecek” dedi. Hoskinson ayrıca “Ardından, borsaların geri kalanı aciliyeti hissediyor ve yükseltmeye başlıyorlar. Onları başka türlü elde etmek gerçekten zor – bunun için biraz zorlamaya ihtiyaçları var. Bitiş çizgisini tam olarak geçmedik ama her şey oldukça iyi görünüyor.”

Kaynak