Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Ethereum Merge’ın son anda karşılaştığı büyük tehlike

Ethereum Merge’ın son anda karşılaştığı büyük tehlike

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum geliştiricileri, Ethereum Merge adlı birleşmenin nasıl olacağına dair yeni yol haritasını paylaşıyor. Ethereum geliştiricileri, ana ağ birleştirmede kullanılacak iki emsal yükseltme olacağını söyledi. Daha sonra, tüm yeni bloklar zinciri doğrulayıcıları tarafından üretilecek. Ekip son anda ortaya çıkan bir sorunu bertaraf etti.

Geliştiriciler en son Ethereum Merge yol haritasını ortaya koyuyor

En büyük Ethereum paydaşı Geth, onaylayıcıların işaret zincirindeki deneyimini mahvedebilecek bir hatayı düzeltti.
Ethereum’un protokol destek ekibi, uzun zamandır beklenen ana ağ birleşimi için hisse kanıtı zinciri için en son yol haritasını paylaştı. Terminal toplam zorluğu (TTD) ve birleştirme için tahmini tarih değişmemiş olsa da ekip, etkinliğin Ethereum blok zincirindeki önceki güncellemelerden farklı olacağını söyledi.

 ethereum

En önemlisi, destek ekibi birleşmeden önce iki emsal ağ yükseltmesi olacağını açıkladı. “Bellatrix” ve “Paris” adlı bu yükseltmeler, Ethereum ana ağının beacon zincirine çekirdek geçişini kolaylaştırmak için iki ayrı aşamada etkinleştirilecek. Bellatrix yükseltmesi, 6 Eylül civarında, saat 11:34 UTC’de gerçekleşmesi tahmin edilen Beacon zincirinde 144896 epoch yüksekliğinde geçirilecek. Paris yükseltmesinin, birleştirme 10 – 20 Eylül civarında başlamadan hemen önce, terminal toplam zorluğu olan “587500000000000000000000” seviyesinde tetiklenmesi planlanıyor. TTD için tahmini tarih, ağın hash oranına bağlı olarak değişebilir.

Tüm bu yükseltmeler tamamlandıktan sonra, Ethereum ağının sonraki blokları, işaret zincirindeki doğrulayıcılar tarafından üretilecek ve Ethereum proof-of-stake konsensüsünün başlangıcını işaretleyecek. Yürütme katmanı TTD’ye ulaştığında veya aştığında, sonraki blok bir Beacon Chain doğrulayıcı tarafından üretilecek.

Ethereum Merge neredeyse mahvoluyordu

Ana ağ büyük gün için hazır gibi görünse de, en büyük Ethereum istemci yazılımı olan Geth veya Go Ethereum neredeyse ciddi bir sorunla karşılaşıyordu. Geth’in Provamess adlı ilk ana ağ birleştirme sürümü, kullanıcıların çevrimdışı olduklarında Ethereum 2.0’daki veritabanlarını bozabilecek bir hataya sahipti. Böyle bir regresyon, Geth’in tüm Ethereum düğüm operatörlerinin %74,9’una hizmet ettiği göz önüne alındığında kritik olan, müşterinin kullanıcıları için tatsız bir deneyim ile sonuçlanabilirdi. Ancak ekip, sorun için bir düzeltme keşfetti ve gerçekleştirdi. Ana ağın işaret zincirine sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak için Ethereum Vakfı, birleştirme ile ilgili tüm ödül çağrılarını 4 kat artırarak 1 milyon dolara çıkardı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.