okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
68.185,51 USDT
eth
ETH
-1.6%
Ethereum
3.722,90 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
490,39 USDT
xrp
XRP
1.14%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.6%
Litecoin
84,95 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
598,65 USDT
sol
SOL
-4.57%
Solana
168,13 USDT
avax
AVAX
-0.29%
Avalanche
38,41 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.95%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
5.75%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’de bu yıl ilk defa kritik sinyal geldi: Ünlü analist açıkladı

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektöründe önde gelen analistlerden biri, Bitcoin’de kritik bir göstergenin Ağustos 2021’den bu yana ilk defa pozitif bir sinyal verdiğini belirtiyor. BTC’de yaşanan bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin’de bu yıl ilk defa bu kritik sinyal geldi: Ünlü analist açıkladı

Popüler on-chain analist Will Clemente, önemli bir Bitcoin (BTC) verisinin bu yıl ilk defa boğaya dönüşmeye başladığını söylüyor. Clemente, Twitter üzerinden 658,400 takipçisi ile Bitcoin ve BTC madencilerinde yaşanan değişim ile ilgili görüşlerini paylaştı. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in hash bandı, Ağustos 2021’den bu yana alım sinyali vermeye başladı. Bununla da iki aydan uzun bir süredir devam eden madencilerin kapitülasyonunu ve madencilerin marjlarına olan derin baskıyı sona erdiriyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki yeni engel: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin’de bu yıl ilk defa bu kritik sinyal geldi: Ünlü analist açıkladı

Bitcoin hash bandı grafiği Kaynak: Glassnode

On-chain analiz şirketi LookIntoBitcoin’in açıklamasına göre, Bitcoin hash bantları, Bitcoin madencilerinin sıkıntılı olduğu ve kapitülasyon olabilecek dönemleri belirlemeye yardımcı oluyor.

Clemente, bu göstergenin hash oranının hareketli ortalamaları üzerinden hesaplandığını belirtiyor. Bundan dolayı da bir ölçüde fiyat ve buradaki kârlılık durumuna bağlı olduğunu da söylüyor. Ünlü analist şunları söylüyor:

“Her zaman mini kapitülasyon dönemleri oldu (grafikte kendiniz görebilirsiniz). Ancak hash bantları genel olarak iyi sinyaller sundu.

Ben hash bantlarını seviyorum çünkü Puell Multiple’e çok benziyor. Ayrıca basitler ve madenci karlılığıyla ilgili ilk ilkelere dayanıyorlar. Buradaki göstergeler madencilerin yeniden ağa bağlanmaya başladığını gösteriyor. Bu da BTC üretim maliyetini artırıyor.”

Tabii hash bantları göstergesi, BTC için madencilerden gelen satış baskısının azaldığına işaret ediyor. Ancak analist Clemente, ABD Doları Endeksi’nin (DXY) güçlü bir yükseliş trendinde olduğu konusunda da uyarıyor.

İlgili – 2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini

Clemente, “DXY yükselmeye devam ediyor. Doğru dürüst bir parabol bile çizemiyorsunuz. Çok saçma görünüyor.” diyor.

Popüler kripto para analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in geçmişte ABD Doları endeksi ile ters yönlü bir gidişata sahip olduğunu vurguluyor.

“Birçok zaman doların yükseldiğini gördüğünüzde, bu bir çeşit oyun bozucu oluyor. Birçok şeyin düşmesine sebep oluyor. Genel olarak bunu, insanların göreceli olarak ABD Dolarında güvenlik arayışında olduğu şeklinde değerlendirebiliriz.”

BTC şu an 21,218 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.