1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’de %9.26 ile Ocak ayından bu yana görülen en büyük artış

Bitcoin’de %9.26 ile Ocak ayından bu yana görülen en büyük artış

Bitcoin’de %9.26 ile Ocak ayından bu yana görülen en büyük artış
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yılın başından bu yana düşüş yaşıyor. Şimdi ise BTC ağı ile ilgili bir veri Ocak’tan bu yana ilk defa bu kadar büyük bir artış yaptı. Bu olayın ayrıntıları ve fiyata olası etkilerine bakalım.


Bitcoin’de %9.26 ile Ocak ayından bu yana görülen en büyük artış

Bitcoin ağının madencilik zorluğu, yüzde 9.26 oranında arttı. Bu aynı zamanda Ocak ayından bu yana görülen en büyük zorluk düzeltmesi. Aynı zamanda üç defa art arda gelen pozitif düzeltme.

Bu alandaki veriler, BTC.com’un yayımladığı yeni raporda yer aldı. Söz konusu site, Bitcoin ağının madencilik zorluğunu takip ediyor ve düzeltmelerle ilgili güncellemeler paylaşıyor. Zorluk düzeltmeleri ise her iki haftada bir oluyor.

Diğer yandan Bitcoin hash gücü de 18 Ağustos’tan bu yana yüzde 12’den fazla arttı. Yani son zorluk düzeltmesinden bu yana. Bu verileri ise The Block Research paylaştı.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin yeni bir kilometre taşı daha kaydetti!

Madencilik zorluğu bu yazın başlarında önemli ölçüde düşmüştü. Bitcoin madencileri, özellikle de Teksas’ta bulunanlar, makinelerini kapatmıştı. Çünkü bu bölgede yaşanan aşırı sıcaklardan dolayı elektrik enerjisi talebi çok yükselmişti.

Bitcoin madencilik zorluğunun yükselmesi, madencilerin geri dönmeye başladığını gösteriyor. Madencilerin geri dönmesi ise ağa bir hareketlilik katıyor ki bunun da bir süre sonra fiyata da etki yapması beklenebilir. Tabii madencilik zorluğu, hash gücü ve fiyat arasında şimdiye kadar kesinleşmiş bir bağlantı bulunmuyor.

İlgili – Ünlü CEO: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek

Bitcoin fiyatı ise Kasım 2021’de 69,000 dolarda zirve yaptıktan sonra sürekli düşüş yaşadı ve Haziran’da 20,000 doları altında dip yaptı. O zamandan bu yana bir miktar toparlanmaya çalışsa da son yükseliş 25,000 dolar civarında engellendi. Lider kripto şimdi bir kez daha 20,000 dolar civarında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: