Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Bloomberg raporu: Ethereum fiyatında bu seviyeler sürpriz olmaz

Bloomberg raporu: Ethereum fiyatında bu seviyeler sürpriz olmaz

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yapılan bazı analizlerde Ethereum’un iki ay içinde ilk kez bin dolara düşebileceği ileri sürülüyor. En büyük altcoin olan Ethereum [ETH], Eylül ayında yapılacak güncellemeler nedeniyle heyecanını koruyor. Buna rağmen, traderlar düşen fonlama oranları devam ettiği için ETH’ye tam olarak güvenmekte zorlanıyorlar. Bu nekadar sürecek? Piyasadaki korku dalgaları arasında bir fiyat artışı görülebilir mi?

 Ethereum fiyatında bin dolar görülür mü?

Ethereum, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.868$’a ulaştığından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyor. Yazım zamanında bile, ETH 1,6 bin$’dan utangaç bir şekilde işlem gördüğü için %2’lik yeni bir düzeltme yaşadı. Ethereum’a olan güvensizlik, özellikle değişken bir işlem haftasında güçlü şekilde devam etti. Kalabalık, Haziran 2021’den bu yana en yüksek oranda borsalar arası satış sergiledi.

Ethereum

Özellikle, fonlama oranı 28 ve 29 Ağustos’ta önemli ölçüde düştü. Aslında, 31 Ağustos’ta, yazım zamanında bile, oran aynı seviyede konsolide edildi. Basitçe söylemek gerekirse, tokenin fonlama oranları Santiment’teki ‘en uç’ bölgesine düştü. Negatif bir değer, kısa vadeli traderların pozisyonlarını korumak için uzun traderlara prim ödediğini gösterir. Ancak, geçmişte bu tür senaryolar fiyat artışına yol açtığından, traderlar gerçekten pes etmemelidir.

Tarihsel olarak, bu koşullardan sonra fiyat artışları yaygın şekilde gözlendi. Potansiyel bir kısa-sıkıştırma nedeniyle iyileşme mümkün mü? Evet, bu bir olasılık. Fonlama oranlarının en son bu kadar negatif olduğu zaman, Temmuz 2021’de, Ethereum’da büyük bir kısa süreli sıkışmadan hemen önceydi. Çok sayıda açığa satış satıcısının pozisyonlarından çıkmaya zorlanması nedeniyle bir varlığın fiyatı keskin bir şekilde arttığında kısa bir sıkışma meydana gelir.

ETHEREUM

Benzer şekilde, piyasa aşırı kaldıraçlı olmaya devam ederken ve büyük miktarda şortu tasfiye ederken ETH fiyatların yükseldiğini görebilir. Bu tasfiyeler, fiyatı daha da yükselterek daha fazla şortun düşmesine neden oluyor. ETH’nin 1,6 bin dolarlık devasa direnç çizgisinin üzerine çıkabileceği konusunda herkes hemfikir değildi. Aslında, ünlü analist Lark Davis’in uyardığı gibi (olası) kısa vadeli düşüş trendi ile aynı hizada.

Buna ek olarak, 30 Ağustos Bloomberg raporuna göre, ETH “iki ay içinde ilk kez 1.000 dolara düşebilir ve ikinci en büyük kripto para biriminde çok beklenen Merge yükseltmesinden önce volatil fiyat dalgalanmaları olabilir.”

Bunu söyledikten sonra, ETH’nin talebi bir gecede tamamen ortadan kalkmayacak. Örneğin, bir CryptoCompare raporuna bakın. Ethereum yatırım ürünleri, Ağustos ayı boyunca yönetim altındaki varlıklarda (AUM) %2,36 artarak 6,81 milyar dolara yükseldi ve %7,16 düşüşle 17,4 milyar dolara düşen Bitcoin ürünlerinden daha iyi performans gösterdi. Dahası, opsiyon piyasasında bile açık pozisyon büyümeye devam ediyor ve bu da piyasa katılımcılarının ETH’ye yüksek ilgi gösterdiğini gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.