1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?

Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?

Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası için beklentilerin altında geçen bir ayı daha geride bıraktı. Eylül ayının ilk gününde Bitcoin ve Ethereum için teknik veriler ne söylüyor? Detaylar haberimizde.

Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?

Kripto para piyasası 2022 yılından beklentilerin altında kalmaya devam ediyor. Ağustos ayında bir miktar toparlanma yaşansa da bu kalıcı olmadı ve kripto para birimleri kritik seviyelerin altına geriledi.

Bitcoin, ay içerisinde 25,000 dolarlık seviyeyi test etti ancak başarılı olmadı. Lider kripto para birimi 20,000 doların altına geriledi. Bitcoin fiyatı yine 20.500 dolar direncinin üzerinde bir hareket için hız kazanamadı. BTC, yazım anında 19,882 dolardan işlem görüyor ve son yedi günde %8’den fazla değer kaybetti.

Varlığın hareket ettiği fiyatın ivmesini ve hızını ölçen indikatör olan RSI’de şu anda 35,87’de ve nötr bölgede bu kısa vadede Bitcoin için yukarı yönlü bir momentum olmadığını gösteriyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin ve Ethereum Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?

 

Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin de aşağı doğru hareket ediyor. ETH 1.600 doların üzerinde tutunamadı ve daha aşağılara çekildi. Eylül ayı Ethereum için önemli bir ay olacak. Yeni güncellemesi bu ay tamamlanabilir. Bu altcoin için yeni bir dönemi ifade ettiği için beklentiler yüksek ancak piyasasının genel görünümü ve teknik veriler Ether cephesinde de zayıflık belirtileri gösteriyor.

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,545 dolardan işlem görüyor.  ETH ise son yedi günde %9,10 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Haftalık Ethereum ETH fiyat hareketleri

Bitcoin ve Ethereum Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede nasıl bir beklenti olmalı?

 

 

Bitcoin, 380 milyar dolarlık değeri ile kripto piyasasının %39,2’sini domine ederken Ethereum 188 milyar dolarlık değeri ile piyasanın %19,4’ünü domine ediyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.