1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünya devi LG de kripto para işine girdi: İşte, ortaklık yaptığı coin

Dünya devi LG de kripto para işine girdi: İşte, ortaklık yaptığı coin

Dünya devi LG de kripto para işine girdi: İşte, ortaklık yaptığı coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elektronik devi LG, kripto para konusunda yaptığı bir çalışmanın sonuna geldi ve yakında lansmanı yapılacak. Bunun için ise bir kripto para ve blockchain projesini kullandı. Olayın ayrıntıları ve söz konusu coin projesinin hangisi olduğuna bakalım.


Dünya devi LG de kripto para işine girdi: İşte, ortaklık yaptığı coin

Güney Kore merkezli elektronik devi Electronics’in ilk kripto cüzdan uygulamasını çıkaracağı bildiriliyor. Söz konusu cüzdanın ismi ise “Wallypto” ve çıkış tarihi olarak 2022 yılının üçüncü çeyreği ifade ediliyor. Yani yakın bir zamanda çıkması gerekiyor.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, LG Electronics Ağustos ayından bu yana geliştiriciler ile söz konusu kripto cüzdanın beta testlerini gerçekleştiriyor. Şimdi ise son doğrulama aşamasına geçildi.

LG, bu cüzdan için ise bir kripto para projesini seçti. “Wallypto”, Hedera Hashgraph blockchain üzerine inşa edildi ve şu an Hedera’nın HTS tokenini destekliyor. Ancak resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra desteklenen ağlar ve tokenler listesinin genişlemesi bekleniyor.

İlgili – Hedera Hashgraph (HBAR) nedir? HBAR token yatırım yapılabilir mi?

Chainlink, Hedera Hashgraph ve MCO ’da

Bir LG yetkilisi, yerel haber ajansı News1’e yaptığı açıklamada, uygulamanın pratik kullanım alanı konusunda kararın verilmediğini söyledi. Ancak blockchain alanında yeni ortaya çıkan kullanım alanlarına odaklanacağı belirtiliyor.

Bir yerel medya kuruluşu ise “Wallypto”nun muhtemel bir kullanım alanına dikkat çekiyor. Buna göre, bu kripto cüzdan, şirketin Internet of Things (IoT) platformu LG ThinQ bağlantılı cihazlarına bağlanarak burada kullanılabilir.

İlgili – Ünlü CEO: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek

LG, bu yılın başında yaptığı açıklamada, bir dizi akıllı televizyonlarına non-fungible token (NFT) platformu özellikleri entegre edeceğini açıklamıştı. Bu adım ise rakip kuruluş Samsung Electronics’in benzer adım atmasından sonra gelmişti.

LG Electronics, geçen sene dünyada en çok ev aletleri satan şirket olmuştu. Kayıtlı satışları 20 milyar dolar (27.11 trilyon Kore wonu) civarında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.