fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 45 bin dolarlık desteği kurtardı ve 47 bin dolarlık direnci kırdı. Bitcoin’deki canlılık altcoinlere de yansıdı. Hedera Hashgraph (HBAR) haftalık %100’lük pump ile dikkat çekiyor.


Hedera Hashgraph (HBAR) nedir? HBAR yatırım yapılabilir bir kripto mu?

HBAR günlük bazda yaklaşık %20, haftalık bazda ise %100’lük değer artışı ile dikkat çekiyor. Hedera Hashgraph’ın kripto parası HBAR yazının kaleme alındığı saatte 0.51 dolardan işlem görüyor. 4.98 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile HBAR, CoinMarketCap’te 34’üncü sırada işlem görüyor.

HBAR, 2019 yılının 9’uncu ayından itibaren CoinMarketCap’te listeleniyor. En yüksek değerini 15 Eylül 2021’de (bugün) 0.54 dolar ile gördü. HBAR, tüm zamanların rekoru ile dikkatleri üzerine çekti.

Aşağıdaki grafikte HBAR fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Hedera Hashgraph Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

“İnternetin güvenli katmanı” unvanına sahip olan Hedera Hashgraph, şahıslara ve işletmelere dApps (merkezsiz aplikasyonlar) geliştirmelerine olanak sağlayan halka açık bir platformdur. Bireysel ve kurumsal yazılımcılar, Hedera Hashgrapgh platformu üzerinden çeşitli dApps geliştirebilirler.

Son günlerin popüler uygulamaları DeFi (merkezsiz finans) ve DeX (merkezsiz borsa) uygulamaları da özünde bir dApps! Girişimciler blockchain ağları üzerinde sadece DeFi’ler gibi finansal uygulamalar değil eğlence, oyun, yetişkin ve şans oyunları uygulamaları olmak üzere çeşitli aplikasyonlar geliştirebiliyor.

Lütfen Bkz: Offshore finans devinden Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Hedera Hashgraph, yazılımcılara eski nesil blockchain’lerin kısıtlarını aşan daha kullanıcı dostu özellikler sunuyor. HBAR ağı Ağustos 2018’de başlatıldı ve ilk coin arzını (ICO) Eylül 2019’da yaptı.

Hedera Hashgraph, Dr. Leemon Baird ve Mance Harmon tarafından geliştirildi.

Toplam HBAR arzı: 9,633,179,131

Maksimum HBAR arzı: 50,000,000,000

Toplam HBAR arzının yaklaşık %19’u piyasaya sürüldü. Kalan %81’lik kesim ise arz edilmeyi bekliyor. Arz edilecek oranın yüksek olması HBAR için her zaman bir dump korkusu yaşatıyor.

Canlı Hedera Hashgraph (HBAR) grafiği


Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.