1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analitik şirketi Santiment’ten Bitcoin için potansiyel ayı metriği uyarısı!

Analitik şirketi Santiment’ten Bitcoin için potansiyel ayı metriği uyarısı!

Analitik şirketi Santiment’ten Bitcoin için potansiyel ayı metriği uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce yeni bir düşüş yaptı ve şimdi toparlanma çabası gösteriyor. Ancak analitik şirketi, potansiyel yeni bir düşüşe işaret eden önemli bir BTC verisini paylaşıyor. Ayrıntılara bakalım.


Analitik şirketi Santiment’ten Bitcoin için potansiyel ayı metriği uyarısı!

Bitcoin (BTC) grafikleri potansiyel bir ayı formasyonu gösteriyor. Böyle bir uyarı kripto analitik şirketi Santiment’ten geldi.

Santiment, mevcut fiyattan 33 milyar dolar değerinde 1.69 milyon Bitcoin’in 7 Eylül ile 13 Eylül tarihleri arasında borsalara taşındığını bildiriyor. Bu şu demek: BTC sahipleri ellerindeki coinleri satmak için borsalara gönderiyor.

Bu veriler, Ekim 2021’den bu yana haftalık bazda borsalara olan en yüksek coin akışını gösteriyor. Santiment de bu verileri paylaşarak potansiyel bir ayı durumu konusunda uyarıyor.

İlgili – Bloomberg analistinden 100,000 dolarlık Bitcoin tahmini: Tarihini de açıkladı

2021 yılı için Santiment’in yaptığı araştırmalar şunu gösteriyor. Kripto para borsalarına yapılan coin akışları genel olarak BTC fiyatına yüzde 5 düşüş etkisi yapıyor. Bu hesaplamayı yapmak için analitik şirketi değeri en az 1 milyar dolar olan 1,000 varlığın fiyat hareketlerini izledi.

Genel piyasa ne durumda?

Santiment, genel piyasa durumunu da değerlendiriyor. Buna göre bu hafta traderler dip alımı yapmaya ilgi göstermedi. Bu da piyasada olan korku ve belirsizliğe işaret ediyor. Raporda şöyle deniliyor:

“Dünün büyük düşüşünden sonra kripto traderler, enflasyon kaynaklı korkudan sonra kesin düşüşlerden endişe ediyor. Alım ilgisi şu an çok düşük. Özellikle üç gün öncesi fiyat yükselişinden sonra. Bu da FUD (korku ve belirsizlik) göstergesi.”

Analitik şirketi Santiment’ten Bitcoin için potansiyel ayı metriği uyarısı!

Kaynak: santimentfeed/Twitter

Bitcoin fiyatı şu an 20,000 dolar civarında işlem görüyor. BTC fiyatı son 7 günde yüzde 7 oranında düştü. Ayrıca geçen sene Kasım ayında kaydettiği 69,000 dolar zirvesinden de yüzde 70 daha aşağı seviyede.

İlgili – Ethereum fiyatı 1,400 dolar desteğinden yükselişe geçer mi? Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Etiketler: