Bloomberg analistinden 100,000 dolarlık Bitcoin tahmini: Tarihini de açıkladı

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Intelligence’in kıdemli piyasa uzmanı, Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ona göre BTC’nin 100,000 dolar olması sadece zaman meselesi. Bu seviyeye ulaşacağı tarihi ve bunda rol oynayacak kilit faktörleri de açıklıyor.


Bloomberg analistinden 100,000 dolarlık Bitcoin tahmini: Tarihini de açıkladı

Bloomberg Intelligence’in kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2025 yılında 100,000 dolar seviyesini göreceğini düşünüyor. Bunun için ise mevcut makro ekonomik kış döneminin ve buna sebep olan yüksek enflasyonun sona ermesi gerekiyor.

McGlone, Kitco News’a verdiği röportajında, Bitcoin’deki ralliyi ise daha çok benimsenme ve talebin artmasının tetikleyeceğini belirtiyor. McGlone şöyle konuştu:

“Bana göre Bitcoin’in 100,000 dolar olması sadece bir zaman meselesi. Buradaki kilit nokta benimsenme ve talebin artmaya devam etmesi. Tabii bunun tersine dönmesini bekliyorsanız durum başka. Ancak ben böyle olacağını düşünmüyorum. Bitcoin ilgi görmeye devam edecek. Sadece bir zaman meselesi.”

İlgili – Ripple’da hareketlilik ve yükselen değerler: XRP’de ne oluyor?

Kripto paralar öne çıkacak

kripto piyasası

Bloomberg analisti, Bitcoin ve kripto paraların genel olarak mevcut varlık sınıfları arasında ilk sıralara yükseleceğini belirtiyor. McGlone’e göre kripto paraların bu alanda bir avantajı var. Bu da en hızlı büyüyen teknolojiye sahip olmaları.

McGlone aynı zamanda mevcut piyasa durumunu, seçilen varlıkların en üste çıkarken diğerlerinin çöktüğü 2000 dot-com balonuyla karşılaştırıyor. Ancak, Federal Rezerv politikalarının mevcut koşulların sona ermesinde kilit rol oynamasının muhtemel olduğuna dikkat çekti. Şöyle diyor:


“Kriptodaki en önemli şey yarışın en hızlı atı olması. Çok hızla büyüyen bir teknolojiye sahipler ki bu da onlara avantaj sağlıyor. Ayrıca geleceğe odaklanıyorlar. Bundan dolayı ilgi görmeye devam edecekler. Şimdi sanki 2000’li yıllar gibi her şey düşüyor. Hatta 2000’den de kötü. Aslından bono piyasası o zaman gayet iyi durumdaydı.”

Analist aynı zamanda Bitcoin’in global bir kış durumuna yakalandığı da belirtiyor. Her kes kripto kışı derken, analist buna karşı çıkıyor. Ona göre yaşananlar global finansal alanın kışı ki kripto paralar da bundan etkileniyor. “Olanlar kripto kışı değil, makro ekonomik global kış.” diyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının 20,000 dolar ile zorlu sınavı: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bloomberg analistinden 100,000 dolarlık Bitcoin tahmini: Tarihini de açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.