BTC : 64230 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.7 ₺ USDT : 6.818 ₺ XLM : 0.461 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Büyük geri çekilme sonrası Bitcoin 7300 dolar hattında dengelenmeyi başardı

Büyük geri çekilme sonrası Bitcoin 7300 dolar hattında dengelenmeyi başardı

Büyük geri çekilme sonrası Bitcoin 7300 dolar hattında dengelenmeyi başardı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 7300 dolar hattında yeniden dengelenmeyi başardı. Neredeyse tüm kripto para birimlerinde görülen son geri çekilmelerden bu yana piyasa, büyük ölçüde toparlanmaya başladı ve birçok kripto para bugün yükselişe geçti.

Bitcoin 7300 dolar hattında kalmayı başardı

Kripto para yatırımcılarının korkulu rüyası olan geri çekilmeler sona ermiş gibi, en azından şimdilik öyle görünüyor. Çünkü yazımız yayına hazırlanırken genel olarak piyasaya yükselişler hakim ve Bitcoin 7300 dolar hattında yeniden dengelenmeyi başarıyor.

(bknz: Son 1 yılda 10.5 milyon Bitcoin hiç hareket etmedi)

Dün Bitcoin, 7.000 $’a doğru gerilemeye devam ederken, aniden düşüşler durdu. Aynı zamanda altcoinlerdeki çöküş de tersine döndü, ardından altcoinlerdeki düşüşler yerini yükselişlere bıraktı.

koinmedya_brave

(bknz: Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…)

Yazımız yayına hazırlanırken Piyasanın toplam değeri yeniden 230 milyar doların üzerine yükseldi. Dünyanın bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, yeşile geri döndü ve gün içinde % 3’lük bir kazançla yaklaşık olarak 7.300 $ seviyesinde işlem görmeye başladı. Ancak, bir süre sonra ise yatay hareketler sergilemeye devam etti.

Bitcoin 7300 dolar hattında Büyük geri çekilme sonrası Bitcoin 7300 dolar hattında dengelenmeyi başardıBTC / USD Grafiği Kaynak: TradingView

Piyasa sıralamasına göre en büyük kripto paralarda son durum nasıl?

Piyasa kapitilizasyonu bakımından ilk 10’da yer alan kripto paralar tekrar yeşile döndü. Yazımız yayına hazırlanırken ilk 10’daki kripto paralar arasında en fazla kazanım elde token, Binance Coin oldu.

koinmedya_brave

BNB, yeniden çift haneli kazanımlar elde ederek % 11,30‘luk bir artışla liderliği ele geçirdi ve yeniden 27 $ seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin 7300 dolar hattında

Stellar (XLM), daha önce kaydettiği % 14’lük bir düşüşün ardından, yükselişe geçti. Cardano (ADA) ve Bitcoin Cash de, gün içerisinde yaklaşık olarak % 4’lük kazançlar elde etti. Yazımız yayına hazırlanırken, ADA’nın % 8 oranında değer kazandığı görülüyor.

XRP, % 0.63 gibi küçük bir artışla gün içinde en az kazanım elde eden tokenlerden biri olurken, Ethereum ise % 2,55 civarında değer kazanarak 236 dolardan işlem görmeye başladı. (bknz: Bitcoin Ethereum ve XRP fiyat tahminleri: Düşüşler nerede son bulacak?)

Piyasa sıralamasında ilk 100’e giren kripto paralardan en fazla değer kazan, son 24 saat içinde elde ettiği % 29,10’luk bir kazanç ile BitTorrent oldu.

Kaynak