1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu kripto paralar bazı ülkeleri ve dev şirketleri geride bıraktı!

Bu kripto paralar bazı ülkeleri ve dev şirketleri geride bıraktı!

Bu kripto paralar bazı ülkeleri ve dev şirketleri geride bıraktı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum piyasa değeri olarak bazı ülkeleri ve dev şirketleri geride bıraktı. Detaylar haberimizde

Bu kripto paralar bazı ülkeri ve dev şirketleri geride bıraktı

10 Nisan 2021’de, sabahın erken saatlerinde ikinci büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2.200 dolara çıkarak yeni bir fiyat rekoru kırdı. Bu artış Ether’in toplam pazar değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin değerlerini izleyen analitik hizmetlere göre, Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 40 varlığın arasına girdi.

kripto para Bu kripto paralar bazı ülkeleri ve dev şirketleri geride bıraktı!
CompaniesMarketCap

Yazının kaleme alındığı anlarda 2,130 dolardan işlem gören Etherum’un bugüne kadar çıkarılan tüm arzının toplam net değeri 245 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Bu değer bazı ünlü firmalardan daha yüksek. Ethereum Adobe gibi Coca-Cola gibi şirketleri geride bırakmış durumda. Ünlü içerik platformu Netflix ile yarış halinde. Adobe 240 milyar dolar piyasa değerine sahip. Coca-Cola’nın piyasa değeri ise 229 milyar dolar. Netflix’in piyasa değeri ise şu an Ethereum ile aynı seviyede ve 245 milyar dolar civarında.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Sırada bazı ülkelerin GSYİH’ları var

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksek. IMF Dünya Ekonomik Görünümü veri tabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’sı 257 milyar dolar. Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun GSYİH’sinden (225 milyar dolar) ve Slovakya’nın GSYİH’sinden (117 milyar dolar) daha yüksek.

En değerli kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) piyasa değeri ise Facebook’tan yüzde 27 daha fazla ve 1,13 trilyon doların üzerinde. Son zamanlarda, amiral gemisi kripto para biriminin tüm arzının net piyasa değeri Meksika’nın GSYİH’sının üzerine çıktı.

Kaynak

 

Etiketler: