BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum’a bugün bir ATH yetmez!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum’a bugün bir ATH yetmez!

Ethereum’a bugün bir ATH yetmez!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, bir haftalık konsolidasyon döneminin ardından yükseliş trendine tam gaz devam ediyor! Veriler, en büyük altcoinin bugün bir zirveyle yetinmeyeceğini gösteriyor!

Ethereum boğa koşusu tam gaz devam!

Ethereum, zayıf elleri silkeledikten sonra yeniden yükselişe geçti. Devam eden satın alma baskısı, ETH’ye yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) daha kaydettirebilir.

Patlama öncesi silkeleme operasyonu amacına ulaştı!

Ethereum boğa koşusu tam gaz devam!

31 Mart’ta simetrik üçgenin kırılmasının ardından Ethereum yaklaşık %16 oranında artarak 2.160 dolara yükseldi. Yükselişin ardından gelen kar alımı, %10.70’lik bir geri çekilme ile sonuçlandı.

Borsalar genelinde yaklaşık 230 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye edilirken, aşırı kaldıraç kullanan çok sayıda trader hazırlıksız yakalandı.

Dahası Ethereum için piyasa duyarlılığı yılın başından bu yana en düşük seviyeleri gördü. Ve büyük kayıplar piyasa katılımcıları arasında paniğe yol açtı.

Tasfiye edilen toplam Ethereum oranı – Kaynak:  Bybt

 

Bu arada Santiment, en son yaşanan düzeltme boyunca borsalarda tutulan ETH sayısında önemli bir düşüş olduğunu kaydetti. Popüler analiz platformu, bu tür bir piyasa davranışının muhtemelen Ethereum’un düşüş potansiyelini azaltacağını ve yeni bir yükseliş hareketine yol açacağını öne sürdü.

Santiment’e göre, veriler aynı zamanda Ethereum aktif adreslerinin sayısının arttığını ve dolayısıyla ağ kullanımının da daha da yükseldiğini gösteriyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1380559333310787591?s=20

Santiment, açık piyasada satılmak üzere borsalara taşınan ETH miktarı azalırken, borsalardan soğuk cüzdanlara ve merkezsiz finans (DeFi) platformlarına aktarılan Ethereum miktarının arttığını ekledi.

“Borsalardaki Ethereum arzı düşmeye devam ediyor, bu da daha fazla tokenin soğuk cüzdanlara ve DeFi’ye aktarıldığına dair harika bir işaret.”

Borsalardaki Ethereum Arzı – Kaynak: Santiment 

 

Ethereum yükseliş trendinde!

İlginç bir şekilde, Ethereum bugün sağ ayakla başladı ve yükseliş hedefine ulaşmak üzere daha fazla güç toplamak için geri döndü. Ardından akıllı sözleşmeler devi, günlük açılıştan bu yana %7 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.212$’a ulaştı.

Simetrik üçgenin y ekseninin yüksekliği baz alındığında; paritenin yukarı çıkmak için daha fazla yeri olduğu görülüyor. Bu teknik formasyona göre, ETH %141,1 veya %161,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru %15 daha yükselebilir.

Bu durumda muhtemel yükseliş hedefleri sırasıyla 2.480$ ve 2.720$ seviyeleri olacak.

Ethereum 2.050$’lık destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece, hakimiyet boğalarda olacak. Ancak boğaların hakimiyeti kaybetmesi, 1.860$’da yer alan %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru bir düşüşü tetikleyebilir. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: