BTC : 82946 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.2 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.5837 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor

2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor

2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor
0

BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin güzel günleri sona ermek üzere. 2020’nin Mart ayında başlayan ve Bitcoin’in 3,700 dolara kadar devam eden düşüşüne rağmen altcoinler marketin liderine göre çok daha üstün performans sergilediler. Bu durum, Bitcoin’in boğa koşularına liderlik ettiği algısıyla çelişiyor.


Ancak analistler bu durumun fazla uzun sürmeyeceği ve Bitcoin’in performans konusunda üstünlüğü ele geçirmesinin sadece bir zaman meselesi olduğu konusunda hemfikirler.

Veriler, 2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin varlığını doğruluyor

2020 başından beri BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin varlığı veriler tarafından da doğrulanıyor. Önemli bir kripto analisti, aşağıda görünen grafiği paylaşarak bu duruma işaret etti.

Grafik, küçük ölçekli, orta ölçekli ve büyük ölçekli altcoin indekslerinin FTX borsasında geçen birkaç ayda Bitcoin’e nazaran daha iyi performans gösterdiklerini ortaya çıkarıyor. Altcoin indexleri  aşağıda görüldüğü şekilde tespit edildi:

koinmedya_brave
  • FTX’e göre küçük ölçekli altcoinlerin indexleri yılın başından bu yana %80 arttı.
  • Orta ölçekli altcoinlerde bu oran %60 civarında.
  • Büyük ölçekli altcoin indexi ise yılın başından bu yana %33 arttı.

 

küçük coinlerin 2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor

Grafiği paylaşan analiste göre, geçen bir kaç yılda altcoinlerin Bitcoin karşısında ne kadar değer kaybettiği göz önüne alındığında, bu durum pek de sürpriz değil.

Ancak yorumcular Bitcoin karşısındaki bu yüksek performansın daha fazla devam etmeyeceğini düşünüyorlar.

BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin ömrü fazla uzun sürmeyecek

Yorumculara göre BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor. Önde gelen tüccarlardan yorumcu Steve Burns, Mayıs ayında altcoinlerin %99.9’unun değerinin sıfırlanacağını iddia etti. Yorumcu, altcoinlerin tüm zamanların en yüksek değerlerine göre %80 ve üzerinde değer kaybetmelerini , iddiasına referans olarak gösterdi. Burns’un listesinde saygın altcoinlerden Ethereum ve Litecoin de var.

Bakınız:Uzman görüşü: Bitcoin piyasası 2023’de 11 trilyon dolara ulaşabilir

Bu düşünce Digg kurucularından ve True Ventures’in ortaklarından Kevin Rose tarafından da paylaşılıyor. Rose kısa süre önce yaptığı bir röportajda şunları söylemişti:

“Problem şu: Mevcut projelerin %99’unun arkasındaki insanların çoğunluğu sadece finansal kazanım için orada bulunuyor. Ve ortada çok fazla çöp yığını var. Bu bir talihsizlik. Çünkü beraberlerinde gerçekten değerli olan projeleri de aşağıya çekiyorlar. Ve bu da sahayı bir miktar çamura buluyor.”

Brave New Coin kripto analistlerinden Josh Olszevicz, 15 Mayıs’ta Bitcoin grafiğinde altın haç oluşumu görüldüğünü söylemişti. Altın haç sıklıkla boğa koşuları öncesinde görülüyor ve bu durum Bitcoin’in altcoinlere göre üstün bir performansla ralliye girişebileceğini işaret ediyor.

Kaynak