BTC : 82443 ₺ ETH : 2894 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 367.2 ₺ USDT : 7.576 ₺ XLM : 0.6035 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. BTC ve LTC paranın en iyi formu: Charlie Lee

BTC ve LTC paranın en iyi formu: Charlie Lee

BTC ve LTC paranın en iyi formu: Charlie Lee
0

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, Bitcoin ve Litecoin özelinde kripto para piyasaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Lee, kripto paraları paranın en özgür ve en iyi hali olarak görüyor.


BTC ve LTC fiat para ve altından çok iyi

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, Bitcoin ve Litecoin üzerinden kripto para piyasaları üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Kripto paralarının paranın en iyi formu olduğu yönünde açıklamalarda bulundu. Farklı başlıklar altında görüşlerini dile getiren Charlie Lee, Bitcoin’in ölçeklendirme sorunu ile başlıyor.

Bitcoin ölçeklendirme verileri Visa ile karşılaştırılıyor. Bitcoin’in saniyede işlem sayısı yoğun zamanda 3-7 arasında değişiyor. Visa’nınki ise 2,000-56,000 arasında. Bu kıyaslama Lee’ye göre yanlış. Bitcoin’in işlem hızı bankaların uluslararası para transferi ile kıyaslanmalı. Bankaların transfer işlemleri yarım günü buluyor ve işlem başına 20-30 dolar gibi işletim ücreti alınıyor. Bu konuda Bitcoin üzerindeki işlemler daha hızlı ve düşük maliyetle gerçekleşiyor. Lee’ye göre Bitcoin ve Litecoin değer birikim aracı olarak mükemmel çalışıyor.

Lütfen Bkz: Geleneksel para politikaları Bitcoin kullanımını arttırıyor

koinmedya_brave

Lee, Bitcoin’deki ölçeklendirme verilerinin yakın zamanda daha iyi hale geleceğini belirtti. Lee, Bitcoin ve Litecoin’in mevcut durumda bankalarının elektronik transferlerinden daha iyi performans sergilediğini ileri sürüyor.

Altın ve Bitcoin kıyasında ise Charlie Lee, altının gerçek değerine ve gerçek ayarına karar vermenin maliyetli olduğundan bahsediyor. Altın ticaretinde ise aracı kuruluşlar nedeniyle işlem maliyeti artıyor. Altını saklamak, taşımak ve korumak da ekstra maliyet nedeni. BTC ve LTC bu temel sorunlara çözüm getiriyor. Lee:

“Altının piyasa kapitilizasyonu yaklaşık 10 trilyon dolar. Bitcoin’in yaklaşık 50 katı. Bu fark Bitcoin’in ne kadar büyüyebileceğini gösteriyor.”

Lütfen Bkz: Satoshi Bitcoin makalesi ile Nobel’i kazanmalı

Lee, fiat para ve kripto para kıyasında ise dolar ve euro gibi fiat paralarının gerçek sahiplerinin bizler olmadığını iddia ediyor. Lee, devletlerin ve fiat para otoritelerinin piyasaya müdahalelerini belli ölçekte keyfi buluyor. Bu açıdan BTC ve LTC gibi kripto paralar fiat paralara göre daha özgür. Lee, kripto paraların bireyleri daha da özgürleştirdiğine inanıyor.

Kaynak

Etiketler: