BTC : 84343 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 2.054 ₺ LTC : 396.1 ₺ USDT : 7.295 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatından daha fazla roketleyen coinler hangileri?

Bitcoin fiyatından daha fazla roketleyen coinler hangileri?

Bitcoin fiyatından daha fazla roketleyen coinler hangileri?
0
huobi_koinmedya

Roketleyen coinler hangileri? Son 24 saatte bir dizi altcoin, yükselişe geçti. Böyle bir durumda her zaman aynı soru sorulmaya başlanıyor: Kripto para piyasası altcoin sezonu dönemine mi giriyor?


Roketleyen coinler hangileri?

Piyasanın büyük çoğunluğu yeşil bölgede. Altcoinlerin bazılar da etkileyici yükselişler kaydetti. En dikkat çekeni de Dogecoin (DOGE). Çünkü hiçbir altcoin onun kadar yükselemedi.

Yüzde 50’nin üzerinde yükseliş gören DOGE 0.0043 dolardan işlem görüyor. Bitcoin karşısında ise değeri 46 SAT. Dogecoin ayrıca sıralamada 27. yere yükseldi. Toplam piyasa değeri de 540 milyon dolar yakınında.

Cardano (ADA) da son günlerde iyi bir rallinin keyfini çıkardı. Yakın bir zamanda Coinbase Custody’de ADA’nın stake yapılabileceği duyurulmuştu. Fiyatın yükselmesinin başka bir sebebi ise kripto paranın Shelley güncellemesi ile ilgili yüksek iyimserlik. Topluluğu Cardano’nun bu güncellemesini uzun süredir ve merakla bekliyor.

koinmedya_brave

İlgili – ADA rüzgarı devam – Cardano’ya bir destek de Coinbase’den

Sadece bir hafta önce 0.073 dolardan işlem gören ADA, şimdi 0.13 dolar civarında dolanıyor. Bu da kripto paranın yüzde 80 yükseldiği anlamına gelir.

Roketleyen coinler hangileri?

ADA-USD 1 saat Kaynak: TradingView

koinmedya_brave

VeChain de yakın zamanda yükselenlerden. Şirket kısa süre önce maninnet’in ikici yıldönümünü kutladı. Ayrıca 9 Temmuz ile 11 Temmuz arasında yapılacak Dünya Yapay Zeka Konferansı’nda da katılacaklarını da duyurdular. VET bugün yüzde 16 yükseldi ve 0.0176 dolardan işlem görüyor. Bu da şu demek. Haziran’ın sonundan bu yana değerini ikiye katladı.

Roketleyen coinler hangileri?

VET-USD 1 saat Kaynak: TradingView

Bahsetmeye değer diğer pump yapan altcoinler ve yükseliş oranları ise şöyle: ICON (%13), Elrond (%12,86) ve Siacoin (%12,60). Ripple (XRP) de bugün yüzde 7 yükseldi. Chainlink (LINK) de yaklaşık olarak yüzde 14 değer kazandı ve yükselişine dur durak bilmeden devam ediyor. Bugün 6 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini gördü.

Tabii TOP coinler arasında XRP en çok umut dağıtanı oldu. Çünkü uzun aradan sonra ilk defa 0.2000 dolara dokunabildi.

Tabii bu yükselişlerin ardından BTC 9,250 dolar civarındaki rahatını bozdu ve 9,500 dolar doğru bir yükseliş başlattı. Bu direnç seviyesi yakınında da yeni bir aylık zirve gördü. BTC fiyatında neler yaşandığının ayrıntıları güncel Bitcoin teknik analizi yazımızda.

Kaynak