BTC : 82000 ₺ ETH : 1.834 ₺ XRP : 45.46 ₺ LTC : 7.677 ₺ USDT : 349.8 ₺ XLM : 0.2391 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin piyasası çok mu volatil? Hiçte bile!

Bitcoin piyasası çok mu volatil? Hiçte bile!

Bitcoin piyasası çok mu volatil? Hiçte bile!
0

Bitcoin piyasası çok mu volatil? Hiçte bile! 2000’li yıllarda yaşanılan ve büyük şirketleri kapsayan hisse senedi faciaları düşünüldüğünde, BTC’de yaşanılan volatilite masum sayılır!


Bitcoin piyasası çok mu volatil? Tabi ki hayır!

 

Global emtia piyasalarından bir haber olanlar ve gözlerini direk kripto para piyasalarında açanların ortak özelliği, Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan yüksek volatilite seviyelerinden serzenişte bulunmalarıdır. Ancak bu acemilik göstergesinden ileri gidemez.

Dünyanın en büyük şirketlerini de kapsayan hisse senedi facialarına bir göz attığımızda, kripto para piyasalarıyla kıyaslanamayacak volatilite seviyelerine şahit oluyoruz.

koinmedya_brave

Örneğin 2000 – 2002 yılları arası yaşanılan krizde, Amazon, Yahoo ve Corning gibi pek çok devasa şirketin 2 yıl içerisinde %96’dan fazla değer kaybettiklerini görüyoruz.

Bitcoin piyasasi cok mu volatil

Bitcoin’de niçin volatilite seviyesi bu kadar yüksek?

Yapılan araştırmalara göre, yatırımcılar Bitcoin’e yüksek volatilite seviyeleri için sermaye aktarıyor. Yani bir bakıma Bitcoin’in değeri volatilite seviyesi ile ölçülüyor. Bitcoin’in varoluşundan beri bu süreç her zaman böyle işledi. Tek fark Bitcoin 1.000 doların altındayken fiyatlardaki oynaklığın bu derece göze batmamasıydı.

İlgili haber: Bitcoin’i 14.000 dolara çıkarıp yarısına düşüren şey neydi?

BTC 1.000 doların üzerine çıktıktan sonra ise yaşanılan yüksek volatilite seviyeleri, BTC pazarına kolay yoldan para kazanmak için giren acemi yatırımcılar için büyük bir sorun haline geldi. Çünkü onlar buraya para kazanmak için gelmişlerdi kaybetmek için değil.

Sizleri hemen hemen her yazımızda kripto para piyasalarındaki uçuculuk hakkında uyarıyoruz. Çünkü her iş girişimi veya yatırım aracı, belli başlı yan etkilere sahip olabilir. Ancak buradaki esas mesele bu yan etkileri doğru tespit edip buna göre önlem almaktır. Kripto para piyasalarında da bu önlem, sizi zorlayamayacak ve aciliyeti olmayan bir sermaye ile bu piyasaya girmekten geçiyor. Unutmayın kripto para piyasalarında her zaman son gülen iyi güler. Bu yüzden sonunu görmeyi bekleyemeyeceğiniz bir likidite ile bu yola girmeyin

İlgili haber: HODL yapanlar çok emin – Bitcoin 2020’de toparlanır mı?

Blockchain teknolojisi ve kripto para piyasalarından son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

 

Etiketler: