BTC : 62646 ₺ ETH : 1568 ₺ XRP : 1.221 ₺ LTC : 288 ₺ USDT : 6.909 ₺ XLM : 0.464 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin neden düşüyor? – BTC 7500 dolara kadar geriledi

Bitcoin neden düşüyor? – BTC 7500 dolara kadar geriledi

Bitcoin neden düşüyor? – BTC 7500 dolara kadar geriledi
0
huobi_koinmedya

Bitcoin neden düşüyor? BTC 7500 dolara kadar geriledi. Corona Virüs tehdidi tüm dünya borsalarını olduğu gibi kripto para sektörünü de etkisi altına almış gibi görünüyor!


Bitcoin neden düşüyor? – BTC 7500 dolara geriledi

 

Bitcoin piyasalarında her şey beklenenden çok daha hızlı ilerliyor. Günlük mumu kendisi için önemli bir destek olan 7.700 doların üzerinde kapatan BTC, ansızın düşmeye başladı ve dakikalar içerisinde 7.575 dolara kadar geriledi ve gerilemeye de devam ediyor.

bitcoin neden düşüyorDün 7.800 dolardan dönen ve 8.000 dolara kadar yükselerek geçici bir rahatlama bölgesine giren Bitcoin, COVID-19 salgını haberlerinin artması ve tedirginliğin çoğalmasıyla beraber, tüm dünya borsalarıyla beraber çakılmaya başladı. S&P 500 indeksi dahil pek çok indeks %5’den fazla düşüş kaydetti.

koinmedya_brave

Piyasaların bu denli sarsılmasında, özellikle gece yarısı ABD Başkanı Trump’n yaptığı açıklamayla Avrupa ziyaretini bir ay ertelediğini açıklaması ve ünlü oyuncu Tom Hanks ve eşinin COVID-19 testlerinin pozitif çıkması etkili oldu. Çıkan bu haberler, Corona Virüsünü ütopik bulan insanları dahi endişeye düşürürken, oluşan tedirginlik ve kaos ortamı, piyasalarında ciddi şekilde düşmesine neden oldu.

Bitcoin boğa umutları var mı? Bundan son ne yapmalı?

Şubat ayı sonunda Bitcoin 9.000 dolar iken yaptığımız analizlerde Bitcoin grafiğinde tespit ettiğimiz düşüş fraktalından bahsetmiş ve BTC’nin bu noktadan 7500 dolara kadar gerileyebileceğini dile getirmiştik.

bitcoin neden düşüyorMaalesef genelde olduğu gibi Bitcoin yine fraktal analizine uygun davrandı ve 7.500 dolara merhaba dedi.

Bitcoin’in bu noktadan sonra ne yapacağını kestirmek oldukça güç olsa da, Corona Virüs nedeniyle yaşanan kaotik ortamının bir süre daha devam edeceği kesin gözüküyor. BTC her ne kadar elle tutulur bir meta olmasa da, özellikle Çin’de bulunan madencilik çiftliklerinden yapılacak satışlar önümüzdeki günlerde Bitcoin’in çok daha aşağı pozisyonlara gerilemesine neden olabilir.

koinmedya_brave

İlgili haber: BitMEX Bitcoin fonlama oranı, COVID-19 belirsizliği üzerine negatife dönüştü

bitcoin neden düşüyorKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: