BTC : 64492 ₺ ETH : 1503 ₺ XRP : 1.36 ₺ LTC : 304.6 ₺ USDT : 6.803 ₺ XLM : 0.4683 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, peki nereye kadar?

Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, peki nereye kadar?

Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, peki nereye kadar?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor. Baskı artıyor. Bu durum kötü senaryolarımızı yeniden gözden geçirmemiz gerektiğini bize hatırlatıyor.


Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor

Bitcoin kan kaybetmeye devam ederken diğer yandan alıcılar nereye gidiyor peki? Büyük resimde ikinci defa test ettiği alt bölgeden gelen tepkiler yeterli olmadı ve alıcılar azalarak çekilmeye başladı.

Günün ilk saatlerinde incelediğimiz majör kripto para birimi bitcoin kan kaybetmeye ve yatırımcısını yine üzmeye başladı. Peki, fiyatın bu isteksizliği neden, grafiklerde neler oluyor, şimdi onlara bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin yeni zirveler için isteksiz, peki alıcılar nerede?

koinmedya_brave

Teknik olarak;

Bitcoin kan kaybetmeye Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, peki nereye kadar?

 

 • Büyük kanalın destek bölgesinden gelen ikinci tepkiyi önemsemiştik. Ancak alıcıların isteksizliği fiyat akşına yansıyor. Görülen o ki, yatırımcı karlarını cebine indirmek derdine girmiş.
 • Dünkü yazımızda bahsettiğimiz uyuşmazlık çalıştı ve fiyatın 9900$ seviyesine kadar çekilmesini izledik. O seviyeden yani, büyük kanalımızın dibinden tepki alarak günü kurtardık.
 • Yine de btcusd kan kaybetmeye ve kendini salmaya devam ediyor. İsteksiz yeşil mumlar, yerini kırmızı istekli mumlara bırakıyor.
 • H4 zamanlı grafik bize işlerin yolunda olmadığını ve fiyatın baskı altında olduğunu net olarak anlatıyor.
 • Bugün, dün radarımıza giren OBO formasyonunun neler yapacağını izleyebileceğimiz bir gün olabilir.
 • Fiyatın isteksizliği, OBO ve MA100 hareketli ortalamasının MA200 hareketli ortalamasına doğru aşağı yönde daralması faktörleri fiyatın aşağı yönlü ivme kazanarak hızlanmasının öncü göstergeleri olabilir.
 • 10.200$ seviyesinin aşılması bugün için olabilecek en güzel haber olur kuşkusuz. Böyle bir hareket, şuan ki resimde uzak ihtimal olsa da, mucizeler dünyasında her şey mümkün.
 • Yukarı yönlü harekelerde ikinci hedefimiz tabii ki MA100 hareketli ortalamasının üzerine çıkarak 10.600$ üstünde kalması.
 • Stoch osilatörümüz aşağı yönlü salınım yaparak fiyatın derinleşmesine hazırlanıyor gibi görünüyor. Destek bölgesinden yukarı yönde bir tepki yapar mı, izleyeceğiz.

Günlük grafikte;

Bitcoin kan kaybetmeye Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, peki nereye kadar?

 • btcusd kan kaybetmeye ve sessizce kendini aşağı salmaya istekli görünüyor.
 • Büyük resimdeki ikili dip ile kuvvetlenen desteğin işe yaramasını ve btcusd yeni zirveler görmesini bekledik. Henüz fiyat bir yaşam belirtisi göstermekten hala uzak. Aksine, aşağı yönlü istekli satıcıların olaya hâkim olduğunu açık.
 • BTC’ye inanan yeni yatırımcılar nerede derseniz, henüz onlar için biraz daha zaman olduğunu söylüyor fiyat bize.
 • Osilatörümüzün günlük grafikte yaptığı salınım, zayıf da olsa, bugün yukarı yönlü bir hareketlenme için hala bir ümit olduğunu söylüyor. İkili dip oluşumu çoğu zaman tuzaklı ve yanıltıcı olsa da, bazen sürprizler getirebilir.
 • Dünkü mum kapanışı kırmızıda gerçekleşti. BTCUSD kan kaybetmeye istekli bir görünümde olsa da, fiyat halen formasyonunun içinde. Halen MA100 hareketli ortalamasının üstündeyiz. Günlük grafikte kötümser olmamak için bugün son günümüz olabilir.
 • Bugünkü kapanış ile birlikte BTCUSD kan kaybetmeye daha ne kadar devam edecek artık ona bakacağız.
 • Satış baskının artmasıyla aşağı yönlü hareketlenmelerde 9500$ seviyesinin aşılmasını bekleyeceğiz. 9.500$ seviyesinden gelebilecek tepkiler önemli. Fiyatın yeni bir ivme kazanmasıyla 10.200$ üstüne çıkılması az da olsa rahatlatabilir.

ABD Başkanı D.Trump’ın FED’in faiz indirmeme konusundaki ısrarı karşısında, gümrük vergilerini arttırması, Çin ile yaşanan ticaret savaşlarını daha da alevlendiriyor. Buna bağlı olarak, ABD tarım ve otomotiv sektörlerinde artan korku ve endişeler güvenli liman algısını tetikliyor. Bu noktada ilk akla gelen, geleneksel olan altın ve gümüş şüphesiz. İnsanların panik zamanlarında ilk aklına gelen alıştıkları, geleneksel yöntemlerdir.

koinmedya_brave

Bununla birlikte, bitcoin kan kaybetmeye devam etmesi bu denklemde oturmuyor gibi görünebilir şimdilik. ABD borsalarında muhtemel bir çözülmenin başlamasıyla serbest kalacak paranın gideceği yerler listesinin başında kripto paralar olduğunu kim inkar edebilir? Ancak bu hemen yarın olabilecek bir durum değil. Tüm bu kargaşa ABD Başkanı D.Trump’ın seçim yatırımı da olabilir. Ve bir anda, “gelin masaya, el sıkışalım” diyebilir. Böyle bir durumda, altın ve gümüş pariteleri, bitcoin hareketini takip etmeye başlar. Şuan ki düşüş eğilimiyle, acaba Bitcoin sandığımızdan daha da önemli bir öncü ve duyarlı bir gösterge olabilir mi?

Bitcoin an itibariyle 10.000 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

 

Etiketler: