BTC : 62878 ₺ ETH : 1606 ₺ XRP : 1.324 ₺ LTC : 290.9 ₺ USDT : 6.885 ₺ XLM : 0.6516 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Temmuz 2018’den bu yana Bitcoin ilk kez aylık pozitif kapanış yapabilir

Temmuz 2018’den bu yana Bitcoin ilk kez aylık pozitif kapanış yapabilir

Temmuz 2018’den bu yana Bitcoin ilk kez aylık pozitif kapanış yapabilir
0
huobi_koinmedya

Temmuz 2018’den bu yana Bitcoin ilk kez aylık kapanışı pozitif yapma yolunda ilerliyor. Tek yapması gereken mevcut değerini korumak.


6 aydan sonra Bitcoin ilk kez aylık olarak pozitif

Bitcoin eğer Şubat ayını 3414 doların üzerinde kapatmayı başarabilirse aylık grafikte aylar sonraki ilk kez yeşil bir mum göreceğiz. Kripto para camiasının saygın yatırımcılarından Josh Rager durumu şöyle özetliyor:

“Bitcoin Temmuz ayından bu yana ilk kez yeşil bir mum yakmaya çalışıyor. Son 6 aydır Bitcoin aylık grafiğinin rengi kırmızı. Eğer Bitcoin bu ayı 3414 doların altında kapatırsa seriye yeni bir mum daha eklenmiş olacak.”

koinmedya_brave

Bitcoin ilk kez aylık Temmuz 2018'den bu yana Bitcoin ilk kez aylık pozitif kapanış yapabilir

Bitcoin 12 aylık sürecin sonunda 3122 dolarla dibi gördükten sonra son 2 aydır %15 yükselerek 3.592 doları görmüş durumda.

Bitcoin Direnç Hattını Test Edebilir Mi?

Bitcoin ancak ve ancak 3000 dolara nazaran 4000 dolara daha yakın bir bölgede kalarak Şubat ayını pozitif sonlandırabilir. 11 Ocak’dan bu yana BTC bu iki değerin tam ortasında yani 3300 dolar ile 3700 dolar arasında salınım yapıyor. Şu ana kadar bu destek ve direnç hatlarının ötesine gidebilecek ciddi bir fiyat hareketini ateşleyemedi.

Kısa vadeli fiyat analizleri ise analistlerin bakış açısına göre geniş bir yelpazede farklılık gösteriyor. Orta ve uzun vadede ise genelde analistler toparlanmanın 2019’un ikinci yarısında olacağını düşünüyor. Analistlerin dikkat çektiği en büyük tehlike ise gerçek dibin 2019 ikinci çeyreğinde görülebileceği olasılığı. 2019 ikinci çeyreğe dikkat!

koinmedya_brave

Kısa Vadede

Kısa vadede çeşitli görüşler olduğunu beyan etmiştik. Eski bir IMF ekonomisti olan Mark Dow Bitcoin eğer kısa vadede bir çıkış yapamazsa sonunun kan banyosu olacağını belirtiyor.

“Bitcoin grafiği halen güzel sinyaller veriyor. Lakin şunu da belirteyim ki eğer Bitcoin bu momentumu kullanamaz ve kendini 6.000 dolar, en azından 5.000 dolar üzerine atamazsa kan banyosu kaçınılmaz olur.”

Eğer Bitcoin Şubat’ın kalan son 10 günün bu seviyelerde korumayı başarırsa 6 aydan sonra ilk kez yeşil mum yakalamış olacağız. Bu ihtimali size Ocak ayının son gününde aşağıdaki analizimizde belirtmiştik. Bitcoin tarihine baktığımzıda Ocak ayının hemen hemen hep düşüşle tamamlandığını, buna mukabil Şubat ayında ise yükselme gözlemlendiğini belirtmiştik.

İlgili: Şubat ayları Bitcoin için olumluydu – Tarih 2019’da da tekerrür eder mi?

“Karar zamanı, Aşağı mı kıracak, yoksa yukarı mı çıkacak bugün belli olur.”

Yukarıdaki tweetin bugün atıldığını da sözlerimize ekleyelim.

Kaynak

Etiketler: