BTC : 63702 ₺ ETH : 1658 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 302.3 ₺ USDT : 6.896 ₺ XLM : 0.62 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para HaberleriBitcoin
 3. Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor

Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor

Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor. Yaklaşık bir ay boyunca bin$’lık bir bant aralığında gezinen fiyatın daha gidecek yolu var gibi görünüyor.


Bitcoin iki bant arasında kaldı

Bitcoin iki bant arasında git-gel yapmaya devam eden fiyatın 10.800$ ile 9.800$ arasında yaklaşık bir ay boyunca gezindiğini görüyoruz. Günlük grafikteki hareketli ortalamada destek bulan fiyatın durumunun, H4 grafiğine baktığımızda çok da ümit verici olmadığını görüyoruz.

Dün gece piyasa açılışında, önceki haftalarda olduğu gibi alıcı bulamayan majör kripto para birimi bitcoin, sendelemeye devam ediyor. Fiyatın, satıcıların kontrolüne geçtiği bir tabloya bakıyoruz. Şimdi fiyat ve mumlar bize neler anlatıyor ona bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin neye hazırlanıyor acaba?

koinmedya_brave

Teknik olarak;

Bitcoin iki bant Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor

 • Bitcoin iki bant arasındaki yolculuğunda, fiyatın MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının üzerine çıkamadığını görüyoruz.
 • H4 zamanlı grafikte oluşan AB=CD formasyonunun tamamlanmasına az kaldı. Buna göre fiyatın 9.800$ hedeflediğini söylemek mümkün.
 • Ancak Fibo23 yani 10.000-10.100$ ve MA100 (sarı) hareketli ortalama seviyesinde destek bulması hala masada. Bu bölgeden gelebilecek tepkili alımları takip etmek lazım.
 • Dünkü analizimizde, fiyatın MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının üzerine çıkamaması veya orada tutunamaması durumda aşağı yönde hızlanacak bir akış görebiliriz demiştik. Bugün de devamını görebiliriz.
 • AB=CD eşitliğine göre fiyatın inebileceği seviye olan 9.800$’dan oluşabilecek tepki alımları ile 10.000-10.100$ ve MA100 (sarı) hareketli ortalamamız artık direnç olarak geri test edilebilir. Aşağı yönlü hızlanmayla 9.300$-9.400$ seviyesine kapı açılabilir. Burası büyük resimdeki üçgen formumuzun ana destek bölgesidir. Bitcoin iki bant arası seyrine devam edip etmeyeceği burada anlaşılacak.
 • Yukarı yönlü hareketlenmelerin ivme kazanması durumunda ise, MA200 (kırmızı) HO seviyesinin üstünde kalıcılık için, aylık pivot olan 10.800$’ın da üstüne çıkılması gerekiyor.
 • Stoch osilatörümüz alçak irtifada salınmaya devam edecek gibi görüyor. Bu da fiyatın zayıf ve aşağı yönlü seyrini işaret ediyor.

Günlük grafikte;

Bitcoin iki bant Bitcoin iki bant arası dansına devam ediyor

 • BTCUSD iki bant arasındaki hareketlerine devam ederken, hala MA100 (sarı) hareketli ortalamasının üstünde fiyatlansa da, şu dakikalar itibariyle bu savunma hattının oldukça zorlandığını izliyoruz. Gün içinde ne olur bilinmez ama bir fitil bırakarak bu hattın üstünde kalması da ihtimal.
 • Oluşan TOBO (ters omuz-baş-omuz) formasyonumuz bozulmuş değil. 9.800$ seviyesine kadar hala daha payımız var. Üçgen formumuzun sonlarına yaklaştıkça ihtimallerimiz de her geçen gün azalıyor.
 • Resmin geneline baktığımızda aslında, büyük üçgen formumuzun tamamlanması için ay sonuna kadar vakit olduğu görünüyor. Ancak piyasanın fiyatlaması nasıl gerçekleşecek onu izlemek lazım.
 • Osilatörümüz TOBO formasyonunun çalışmasını destekler gibi 50+ bir seviyede seyrediyor.

BTCUSD iki bant arası, bazen alçaklarda, bazen de yükseklerde, gezintisine devam ediyor. Ancak günlük grafikteki seyrine baktığımızda yukarı yönlü çıkışların zirveleri her seferinde daha düşük kalıyor. Alıcıların istekleri ve ümitleri bir öncekinden daha az oluyor. Yolun sonuna yaklaşıyoruz. Aylık pivotun test edilmesi ve geçilememesi yeni düşüşlere gebe mi? Bunu düşünmeden edemiyoruz. Şimdilik fiyatı takip etmeye devam ediyoruz.

Bitcoin an itibariyle 10.300$ civarında işlem görüyor.

koinmedya_brave

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

Sorularınız için s.basaran@koinmedya.com

Etiketler: