BTC : 62.37 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 31.89 ₺ LTC : 0.0712 ₺ USDT : 4.166 ₺ XLM : 15.67 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin için tehlike çanları çalıyor

Bitcoin için tehlike çanları çalıyor

Bitcoin için tehlike çanları çalıyor
0

Bitcoin ödül yarılamasından sonra büyü sona erdi ve BTC’de ciddi düzeltme yaşanıyor. En son 9 bin desteğini kaybeden Bitcoin için tehlike çanları çalıyor.


Bitcoin için tehlike çanları çalıyor

Bitcoin 9 bin dolarlık destek seviyesini kaybetti ve Asya piyasalarındaki yoğun satış baskısı ile yeni haftanın ilk saatlerinde 8,600 dolara kadar geriledi. Gelen tepki alımları ile Bitcoin, 8,700 doların üstüne çıkabildi.

The Wolf of All Street lakabı ile ün yapmış olan analist Scott Melker’e göre Bitcoin için 8,700 dolarlık destek seviyesi çok kritik bir seviye. Bu hattın kaybedilmesi durumunda Bitcoin için tehlike çanları çalabilir.

Melker, Bitcoin fiyatlarının 4 saatlik fiyatlardan elde edilen 200 dönemlik hareketli ortalama (200 MA) seviyesinin hemen altına gerilediğini belirtiyor. Bitcoin boğaları fiyatların 200 MA’nın (kırmızı çizgi) üstüne çıkmasını istiyor.  Aşağıda Scott Melker’in Bitcoin teknik analizini görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin için tehlike çanları çalıyorBitcoin’deki düzeltme altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Piyasada son günlerde devam eden dalgalanmanın etkisi ile kripto para piyasalarında top 3 sıralaması sürekli değişiyor. Ripple ile Tether arasında sürekli bir taht kavgası yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bitcoin ödül yarılamasının etkisi ile 15 Mayıs’ta %70’lere kadar çıkan Bitcoin hakimiyet oranı ise %65’e doğru çekiliyor.

Son düzeltmenin etkisi ile toplam kripto para piyasası değeri 250 milyar doların altına geriledi.

Bitcoin fiyatlarındaki düzeltmede 20 Mayıs tarihinde Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto ile ilgili olduğu iddia edilen adresten 50 BTC’lik transferin gerçekleşmesi etkili oluyor. Melker’de aşağıdaki tweet’i ile bu konuya değiniyor.

Söz konusu adreste 1 miltonun üzerinde BTC olabileceği ileri sürülüyor.

Lütfen Bkz: Korona Satoshi Nakamoto’yu da vurdu: 11 yıllıdır sessiz kalan adreste hareketlilik

Kaynak

Etiketler: