BTC : 65651 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 316.2 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5433 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü 10 bin dolar!

Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü 10 bin dolar!

Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü 10 bin dolar!
0
huobi_koinmedya

Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü nasıl? Analistler, son zamanlarda yüksek volatiliteye maruz kalan Bitcoin’in, bir sonraki hedefinin neresi olduğunu tahmin etmeye çalışıyor.


İşte Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü!

Bitcoin, son günlerde, BTC ve altcoinler arasındaki yeni oluşan ters korelasyondan kaynaklandığı tahmin edilen yüksek bir volatiliteye maruz kaldı.

Son zamanlarda Bitcoin’in rallisi yüzünden çoğu büyük altcoin, güçlü satış baskısıyla karşı karşıya kaldı, ancak BTC her ne zaman düşüşe geçse, altcoinler biraz nefes aldı. Peki analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü nasıl?

koinmedya_brave

Pek çok analist, Bitcoin’in, yakında 10.000$ bölgesine çekileceğini öngörüyor ve şu sıralar köşeye sıkışan altcoinlerin ise, kısa bir süre içerisinde biraz rahatlayabileceğini söylüyor.

Bitcoin 11.000 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor!

Şu sıralar son 24 saatlik en yüksek seviyesi olan 11.500 doların altında yer alan Bitcoin, 11.000 dolar bölgesinde stabilize oluyor ve yazımız yayına hazırlandığı sırada 11.377 dolardan işlem görüyor. Ancak Bitcoin’in, daha fazla kayıp görmesi olası görünüyor.

BTC, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca aşılması zor güçlü bir direnç seviyesi olduğunu, bir çok kez kanıtlayan 12 bin dolarlık bölgeye dokunduktan sonra, bu haftanın başlarında keskin bir satış baskısıyla karşılaştı.

BTC’nin 12.000 $’da reddedilmesinden sonra gerçekleşen satış, kripto için bazı teknik zararlara neden olmuş olabilir. Ayrıca analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü de düşüşün devam edeceği yönünde.

koinmedya_brave

Analistler, yakın bir zamanda daha fazla düşüş olacağına dikkat çekiyor. Twitter’da popüler bir kripto para analisti olan Cryptomist de onlardan biri.

Cryptomist, dün son tweetinde bu düşüşün başladığını ve günün sonunda daha düşük bir kapanış beklediğini açıkladı. Ayrıca BTCUSD paritesi için, boğaların 11360‘ın üstünde gerçekleşecek bir kapanışa ihtiyacı olduğunu ve böyle bir kapanışın gerçekleşmesini beklemediğini söyledi.

Ayrıca analist, Haftalık flamanın, 10060 bölgesinde destek gördüğünü ve kapanıştan önce bir düşüş ihtimali olduğundan bahsetti.

BTC’nin bir sonraki hedefi 9.000 dolar olabilir mi?

Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü 10 bin dolar ancak popüler analist Murad Mahmudov dün, biraz farklı bir tahminde bulundu.

Bitcoin hakkında düşüncelerini paylaşan Mahmudov, The Cryptomist’in Bitcoin yorumuna katıldığını söyledi. Hatta daha da ileri giderek, yakın gelecekte 9.000 $ seviyesine kadar geri çekilebileceğini iddia etti.

https://twitter.com/MustStopMurad/status/1160310570131869701

Önümüzdeki günlerde, Bitcoin’in düşme olasılığı yüksek gibi görünse de bu düşüş, altcoinlerin yükselişine destek verebilir ve altcoin piyasaları için olumlu sonuçlar doğurabilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak