BTC : 80020 ₺ ETH : 2610 ₺ XRP : 1.783 ₺ LTC : 331.4 ₺ USDT : 7.713 ₺ XLM : 0.5424 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin boğaları için kritik eşik kaç dolar?

Bitcoin boğaları için kritik eşik kaç dolar?

Bitcoin boğaları için kritik eşik kaç dolar?
0

Geçen hafta 8.500 dolardan işlem gören Bitcoin son iki günde 7000 dolara düştü. Kısa vadeli tahminler çeşitlilik gösterirken Bitcoin boğaları için kritik bir eşik söz konusu. Eğer Bitcoin 7300 dolar üzerinde kalmayı başarırsa boğaların desteği artabilir.


Bitcoin boğaları için kritik eşik kaç dolar?

Bitcoin son bir haftada yüzde 15’in üzerinde bir değer kaybı yaşadı. Piyasa hassasiyetinin değişmesi ile birlikte dün de ani bir düşüş yaşayan Bitcoin 6900 dolar seviyelerine kadar düştü. Bugün ise BTC fiyatları bir nebze olsun toparlanmışa benziyor. Yazım sırasında BTC fiyatları 7300 dolardan işlem görüyor.

Çin Devlet Başkanının Blockchain hakkında yaptığı açıklama ile birlikte müthiş bir ralliye başlayan ve yüzde 42’nin üzerinde bir kazanım yaşayan Bitcoin başladığı seviyeye geri döndü. Bunda, piyasada oluşan düşüş hassasiyeti ile birlikte risk almak istemeyen yatırımcıların aniden satışa yönelmesinin büyük bir katkısı var. (Bitcoin piyasası panik modunda)

koinmedya_brave

Yatırımcılarda şu anda tam bir kararsızlık iklimi hakim. Fiyatların ne yöne gideceğini kestiremedikleri için alım yapmak istemiyorlar. Ancak bazı analistler, Bitcoin boğaları için kritik eşik seviyesinin 7300 dolar ve üzeri olduğunu iddia ediyorlar. Eğer Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalabilirse yatırımcılardan kaybettiği desteği tekrar kazanabilir.

Resesyon ve halving yükselişi tetikleyebilir

Bitcoin fiyatlarının artacağını öngören pozitif analistler, dün yaşanan düşüş ile birlikte aşağı yönlü hareketin son bulduğunu iddia ediyorlar. Onlara göre önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin geçen ayın yükseliş trendini tekrar yakalayabilir.

Analistlerin bu öngörüsünün arkasında geçerli argümanları var. Bunlardan en önemlisi Bitcoin’in önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan Halving iklimine yavaştan girmeye başlaması. İkinci argüman ise ABD ekonominin ağır ağır resesyon sürecine giriyor olması.

Düşüş öngörüsünde bulunan analistlere göre, son iki günde 8000 dolar psikolojik destek seviyesinin altına düşüşün yarattığı şok dalgası hala alıcıları tedirgin ediyor. Ayıların hala piyasada aktif oldukları göz önüne alındığında 7500 dolar altında geçen her gün ibreyi daha da aşağıya çekebilir.

Eğer hacim düşüklüğü ile birlikte boğalar pozisyonlarını yükseltirse Bitcoin fiyatlarının kısa vadede 6000- 5500 dolar seviyelerine düşmesi pek de sürpriz olmaz. (Bitcoin 7000 doların altını görebilir mi?)

Diğer taraftan, ünlü kripto para analisti LomahCrypto’nun kısa vadeli öngörüsü mantığa daha yatkın gibi görünüyor. Bitcoin boğaları için kritik eşik olan 7300 dolar seviyesinin üzerinde sağlam bir duruş sergilenmesi trendi her an tersine çevirebilir. Bu durumda BTC fiyatları önümüzdeki hafta içinde 7500-7600 dolar seviyelerine çıkarabilir.

Kaynak

Etiketler: