BTC : 82230 ₺ ETH : 1.845 ₺ XRP : 45.42 ₺ LTC : 7.692 ₺ USDT : 353 ₺ XLM : 0.2402 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi?

Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi?

Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi?
0

Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi? Bu sorunun cevabını derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings veriyor. Buna göre 12,000 doların üzerine yaşanan son ralliyi neyin tetiklediğini anlamak için Mayıs halving olayına bakmak gerekiyor.


Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi?

Popüler kripto ve hisse senetleri piyasası derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, Bitcoin’in son rallisini tetikleyen şeyin Mayıs’ta gerçekleştirilen halving olduğunu söyledi.

Weiss Crypto Ratings’in tweetine göre, BTC’nin yakın zamanda 12,000 doların üzerine ralli yapmasının arkasında Mayıs’ta gerçekleşen blok ödülü yarılaması olduğunu bildirdi. Weiss, Bitcoin’in hem fiyatının hem de hash gücünün sağlıklı bir trend izlediğini belirtiyor. Ona göre burada geçmişte görülen halving sonrası boğa koşusunun benzeri var.

Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi? Weiss Crypto Ratings (@WeissCrypto) Twitter üzerinden şöyle diyor: “Bitcoin tarihinin üçüncü halving olayını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve hem BTC fiyatı hem de hash gücü sağlıklı trend gösteriyor. Öyle görünüyor ki tarih tekrar ediyor ve halving de sürdürülebilir bir kripto boğa piyasası tetikledi.”

koinmedya_brave

Bitcoin boğa sezonunu başlatan şey neydi? Bu sorunun cevabını derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings veriyor.

Bitcoin 11 Mayıs’ta tarihinin üçüncü blok ödülü yarılaması, yani halving olayını yaşamıştı. Bununla blok başına madencilerin elde ettiği ödül miktarı 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmüştü. Halvinge kadar bazı analistler, bu olayın yaşanmadan çok önce fiyatlandığını öne sürüyordu. Ancak tarihi trendler halving sonrası bir boğa döngüsünün başladığını gösteriyor.

İlgili – Dikkat! Bitcoin hızlanırken altcoinleri bekleyen büyük tehlike hangisi!?

Weiss ayrıca Bitcoin fiyat hareketlerinin altının yükselişinden ipuçları almaya başladığını da belirtiyor. Daha önce haber verdiği gibi, Bitcoin’in altın ile olan bir aylık korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Weiss Crypto Ratings’e göre bu pozitif korelasyon “yüksek oranda cesaret verici”. Sonuçta Bitcoin’de altını takip ederek 2020 yılında yeni tüm zamanların en yüksek değerini görebilir. Derecelendirme kuruluşu bu konuda daha fazla güven duymaya başladıklarını belirtiyor.

Mayıs halvingi sonrası yaklaşık iki ay 9,000 dolar bölgesinde takılıp kalan Bitcoin, Tammuz ayında heyecan dolu fiyat hareketleri sergilemeye başladı. 10,000 dolarda pek fazla oyalanmayan BTC’nin bu hafta başında ise 12,500 dolar direncine kadar koştuğunu gördük.

İlgili – Bitcoin 12k üzerinde kalırsa hedef neresi?

Kaynak

Etiketler: