BTC : 82765 ₺ ETH : 1.869 ₺ XRP : 46.2 ₺ LTC : 7.69 ₺ USDT : 360.8 ₺ XLM : 0.244 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin alım çılgınlığının kaynağını öğrenince şok geçireceksiniz

Bitcoin alım çılgınlığının kaynağını öğrenince şok geçireceksiniz

Bitcoin alım çılgınlığının kaynağını öğrenince şok geçireceksiniz
0

Bitcoin Korona Salgınının neden olduğu panik etkisi ile 3,800 dolara kadar gerilemişti. Nisan ve Mayıs aylarındaki Bitcoin alım baskısı fiyatların 2 kattan fazla değerlenmesine yol açtı. Yüklü alım baskısında kurumsalların da etkisi var.


Bitcoin alım çılgınlığının kaynağı Wall Street

Analist Johson Go’ya göre Bitcoin fiyatlarının 3,800 dolar bandından 10 bin dolara kadar yükselten tek bir kaynak olabilir: O da Wall Street. Kurumsal çevreden kripto para piyasalarına giren yatırımcılara verilebilecek en canlı örneklerden birisi Paul Tudor Jones. Hedge fon yöneticisi ünlü ABD’li milyarder, Bitcoin türev ürünleri satın alarak portföyünü dijital varlıklarla çeşitlendirdi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Johson Go’ya göre Bitcoin’i Korona Salgını krizinden kurtaran Wall Street yatırımcıları oldu.

koinmedya_brave

Kurumsal yatırımcılar kripto para piyasalarına Grayscale Bitcoin Trust fonları ve Chicago Emtia Borsası (CME) üzerinde rahatlıkla giriş yapabiliyorlar.

Aşağıdaki grafikte CME borsasında açık işlem ve günlük işlem hacmindeki değişimi görüyoruz. CME borsasındaki açık işlem hacmi 500 milyon doların üstünde seyrederken günlük işlem hacmi ise 300 milyon doları geçiyor.

Bitcoin alımBitcoin fiyatlarına yönelik kurumsal ilgini farklı yansımalarını görüyoruz. ABD piyasalarında bankalar, uzun süredir Bitcoin piyasalarına uzak duruyordu ve bu piyasalardaki aktörlere bankacılık hizmeti sunmaya yaklaşmıyorlardı. ABD’li dev banka JP Morgan bu bankalardan birisi idi. JP Morgan Mayıs 2020’den sonra politika değişikliğine gitmeye karar verdi ve ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e bankacılık desteği sunacağını açıkladı.

JP Morgan’ın Coinbase’e bankacılık hizmeti sunması, kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisini farklı biçimde yansıtıyor.

Kaynak

Etiketler: