BTC : 65086 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.795 ₺ XLM : 0.515 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin 7000 dolara düşmeye hazır

Bitcoin 7000 dolara düşmeye hazır

Bitcoin 7000 dolara düşmeye hazır
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 7000 dolara doğru çekilmeye hazır. BTC fiyatında bugün görülen 7,700 dolara doğru çöküş sonucu analistler kısa vade için 7,000 dolar dip konusunda konuşmaya başladı.


Bitcoin 7000 dolara doğru harekete hazırlanıyor

Bitcoin ayıları bu hafta da kendilerini göstermeye devam ediyorlar. Geçen hafta BTC’de kitlesel kayıplar gördük ve kripto para Kasım 2018 kapitülasyon olayından sonraki en kötü performansını sergiliyor.

Bitcoin fiyatı bugün öğle saatlerinde yeniden bir çöküş yaşarken, birkaç gün 8,000 doların üzerinde dolandıktan sonra sonunda 7,700 dolara kadar geriledi. Analistlere göre, bu son çöküş ile kripto para piyasası istikrarsız bir pozisyona geldi. Sonuçta böyle bir piyasada yeni ve ani çöküşler daha görebiliriz.

Bitcoin 7000 dolara doğru çekilmeye hazır. BTC fiyatında bugün görülen 7,700 dolara doğru çöküş sonucu analistler kısa vade için 7,000 dolar dip konusunda konuşmaya başladı.

koinmedya_brave

Yukarıdaki Bitcoin bir günlük grafiğinde TSİ 13.00 civarında yaşanan son çöküş açık bir şekilde görülüyor.

İlgili – Bitcoin 6 bin dolara kadar düşebilir ama sonrası aydınlık!

Bitcoin düşüşe devam etmeye hazır

Son 24 saatte Bitcoin yüzde 4 daha değer kaybetti ve ayılar bir kez daha piyasada kontrolü sağladı.

Analist Data Dater’e göre, son aşağı yönlü hareket ile Bitcoin bir saatlik grafikteki son alçalan üçgen grafik formasyonu kırıldı. Bu üçgendeki düşüşün boyutu eksi yüzde 10 olarak ölçülüyor ve bu da BTC’nin yeni bir aralık belirlemeden önce 7,000 dolara kadar batabileceği anlamına geliyor.

koinmedya_brave

Önde gelen analistlerden Cantering Clark de bu kısa dönem düşüş tahmini dile getirerek, Bitcoin’in Mayıs ile Haziran aylarının dip seviyesine kadar gerileyeceğini ifade etti. Söz konusu dönemdeki dip seviyeleri 7,000 dolar civarındaydı. BitMEX’in pozisyon finansmanının marjinal olarak boğaları desteklediğini kabul ederken, Bitcoin de bir dizi faktöre bağlı olarak daha fazla fiyat çöküşü görmeye hazır görünüyor.

Cantering Clark, tweetinde olayı şöyle özetledi: “Finansman negatif ama henüz aşırı değil. Fiyat aralığı desteğinde artan oranda negatif delta. Alıcılar zaten bitkin görünüyor…. Mayıs – Haziran aylarının dip seviyelerini getirir. (7250-7500)”

Son olarak da analist Don Alt’ın Bitcoin tahminini aktaralım. Don Alt’a göre, BTC’de 9,300 doların kaybedilmesi ile en yakın destek seviyesi 7,000 dolar gibi dip seviyede bulunuyor.

Sıçrama sonunda yaşanacak

Grafikler daha fazla düşüşe işaret etse de, kripto para piyasası öyle ya da böyle mutlaka yaşanacak bir sıçramaya hazırlanıyor.

Crypto Hamster ise bunun sebeplerini açıkladı. Ona göre sıçrama işaretleri arasında “Daily Fisher Transform” var. BitMEX fonu daha derinden olumsuz yönlendiriyor, bu da bir sıçramanın eninde sonunda gerçekleşmesi gerektiğini gösteriyor. Bir de bir dizi teknik osilatör, 2018 yılının sonlarında olduğu gibi aşırı satış işaretleri sergiliyor.

Kaynak