BTC : 83300 ₺ ETH : 2825 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.633 ₺ XLM : 0.5822 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Ayı piyasası daha ne kadar devam edecek?

Ayı piyasası daha ne kadar devam edecek?

Ayı piyasası daha ne kadar devam edecek?
0

Son bir haftadır 7.000 doların üzerinde tutunmaya çalışan Bitcoin dün bu seviyeden de düştü. Acaba Bitcoin için kâbusa dönüşen ayı piyasası daha ne kadar sürecek?


Ayı piyasası daha ne kadar devam edecek?

Bitcoin boğaları epey zamandır Bitcoin’i kritik 7.000 dolar seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyorlardı. Ancak dün korkulan oldu ve satış baskısına yenik düşen Bitcoin bu seviyenin de altına düştü. Yazım sırasında Bitcoin son 24 saatte yüzde 2,7’lik düşüş ile 6,895 dolardan el değiştiriyor. (Bitcoin 7000 doların altına düştü, daha da düşer mi?)

Aslında geçtiğimiz haftalarda 6500 dolar seviyesini test eden ve buradan ani bir tepki göstererek 7.500 dolara çıkmayı başaran Kahramanımız için teknik göstergeler bu düşüşe işaret etmişti. 2020’ye girmeye hazırlandığımız şu günlerde Bitcoin’in fiyat artışına destek verecek önemli gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

koinmedya_brave

Her ne kadar dün yaşanan düşüş BTC fiyatları için kritik bir önem arz etse de Bitcoin’in 9.000 dolar seviyesinden beri aralıksız düşüş gösterdiğini hatırlamak gerekiyor. Dolayısı ile Bitcoin uzunca bir süredir alçalan bir kanalı içinde işlem görüyor. Bitcoin boğalarının durmaksızın devam eden düşüş trendine karşı herhangi bir direnç göstermemesi de cabası.

Düşüş trendi 6.100 dolara kadar sürebilir

Ünlü kripto analisti Big Chonis’e göre, dün paylaştığı analiz tweet’inde üst üste 4 haftadır devam eden düşüş trendinin bu hafta da devam ettiğini hatırlattı. Bu düşüş trendinin ayıların elini güçlendirdiğine dikkat çeken Big Chonis, BTC fiyatının merkez direnç hattının altına düştüğünü ve bu nedenle fiyat düşüşünün süreceğini iddia etti.

Bununla birlikte, son bir haftada Bitcoin’in piyasa hacminde yaşanan kayda değer düşüşe dikkat çeken bir başka kripto para analisti @CryptoCred, piyasanın artık bütünü ile ayı sezonuna döndüğünü ima etti. Peki, ayı piyasası daha ne kadar devam edecek?

Cred’e göre Bitcoin’in tekrar yükseliş momentumunu başlatabilmesi için boğaların BTC fiyatlarını 7.600 dolar seviyenin üzerine çıkarması gerekiyor. Ayılar hakimiyeti tamamen ellerine geçirdikleri taktirde düşüş trendi şimdilik 6.100 dolar seviyesine kadar sürebilir. (Bitcoin 6500 dolara düşer mi?)

Öte yandan, ayı piyasası daha fazla derinleşmeye devam ederken Bitcoin boğalarından herkes bir hareket bekliyor. Ancak yeni düşük seviyelerinin test edilmemesi için bitkin bir tablo ortaya koyan boğaların öncelikle güçlü bir destek oluşturması gerekecek. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak