BTC : 66095 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.7 ₺ USDT : 6.738 ₺ XLM : 0.5563 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi!

Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi!

Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi. Bu teknik analiz bize Bitcoin fiyat rallisinin henüz bitmediğini söylüyor. Peki ama neden? Bu gösterge bize neler öneriyor?


Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi

Cuma günü erken saatlerde dikkat çekici bir artış gösteren Bitcoin fiyatı Pazartesi önemli bir hareket sergilemedi. Ancak bu rallinin bittiği anlamına gelmiyor tabii ki. Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi ve bu fiyatın gideceği yön açısından oldukça önemli.

Yazımızı hazırladığımız an itibariyle Bitcoin fiyatı 3598 dolar ve Asya borsasının açılışından bu yana 0,05 artmış. USD ve BTC paritesi Amerika işlem saatlerinin önünde, dar ve daha çok zayıf bir aşağı yönlü kanalda yatay çizgide konsolide olmuş durumda.

Bitcoin yükselen bayrak formasyonu ne demek?

Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi!

koinmedya_brave

Teknik olarak yükselen bayrak formasyonu yukarı yönlü uzayan bir hareketin işareti. Bir konsolide dönemi ile temsil ediliyor. Grafikte gördüğümüze benzer bir durum. Ancak pek çok potansiyel yükselen bayrak formasyonunda olduğu gibi ömrünün ne kadar olacağı belli değil. Durum böyle olunca, eğer fiyat işlem hacminde oluşan bir artışla iki katına çıkarak yukarı doğru bir kırılma yaşarsa o zaman bayrak formasyonu doğrulanmış olur ve Bitcoin’in 3800 doları test ettiğini göreceğiz demektir, aşağı yönlü eğim grafikte kırmızı ile gösterilmiş.

Tam tersi bir durumda, aşağı doğru kırılma yaşarsak, o zaman Bitcoin ilk olarak kırmızı renkli 200 hareketli ortalamada destek arayacak, eğer aşağı doğru kırılırsa o zaman 50 hareketli ortalama satış eylemini bekletmeyi öneriyor bize.

Yükselen bayrak formasyonunda uzun süre kalmak, alt kırılım olasılığını arttırır . 4 saatlik RSI momentum göstergelerinin geçmiş hareketlerinde açıkça görünüyor bu durum. Yukarıdaki grafikte 7 Ocak ve 14 Ocak arası dönemde RSI hareketini içine alan bir elips görüyoruz. Momentum göstergesi 60’ın üzerindeki aşırı alım bölgesine giriyor ve daha sonra daha aşağı seviyeleri düzeltiyor.  57’nin üzerinde destek buluyor ve ardından aşırı satım noktasına doğru kaçınılmaz bir kırılma yaşanıyor.

Şu andaki momentum hareketinde RSI destek için 57,7 yi test ediyor. Bizim teorimize göre bu seviyenin altında bir kırılma ayıları heyecanlandırabilir. Aynı zamanda eğer RSI 57,7’nin üstünde bir trende devam ederse, bir sonraki rallinin 3800’de gerçekleşeceğini doğrulamış olacak.

koinmedya_brave

Bakınız: Fundstrat: Bitcoin temel dinamikleri 2019’da pozitife dönecek

Bitcoin fıyatı gün içi analizi 11 şubat

Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna Analiz: Bitcoin yükselen bayrak formasyonuna girdi!

Bitcoin dar bir kanal içinde hareket ettiği için, günlük yatırımcılar açısından başka kazançlı fırsatlar olabilir. Bayrak formasyonunda bir sıçrama bizi bayrak direncine doğru uzun bir pozisyona götürebilir. Aynı zamanda, risk yönetimimiz açısından 1pip aşağıda bir stop loss emri yerinde olur.

Aksine, bayrak direncinde geriye doğru bir hareket bize bayrak desteğine doğru kısa pozisyon açma imkanı verir. Bu arada tersi durumlar söz konusu olursa diye kayıplarımızı azaltmak için giriş pozisyonunda 1 pip yukarda stop loss emri gireceğiz.

Bayrak direncinin üstünde bir kırılma bize 3800 doları hedef gösterecek. Ancak aşağı yönlü bir hareket gerçekleşirse Bitcoin fiyatının bayrak desteğinin altında kırılmasını bekleyeceğiz. Eğer bu şekilde olursa 200 dönemlik hareketli ortalamaya doğru bir short pozisyon gireceğiz.

Not : Yazılarımız sadece fikir vermek amaçlıdır, bu piyasada işlem yapmak isteyen her yatırımcı kendi araştırmasını yapmak ve kendi kararını vermekle sorumludur.

Bakınız: Bitcoin öncülerinden Mark Jeffrey:Telaşa mahal yok Bitcoin 250,000 dolar olacak!

Kaynak