BTC : 19.54 ₺ ETH : 80950 ₺ XRP : 64.96 ₺ LTC : 0.00645 ₺ USDT : 44.25 ₺ XLM : 523.5 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Adamant Capital, Bitcoin parabolik rallisini neyin tetikleyeceğini açıkladı

Adamant Capital, Bitcoin parabolik rallisini neyin tetikleyeceğini açıkladı

Adamant Capital, Bitcoin parabolik rallisini neyin tetikleyeceğini açıkladı
0

Bitcoin parabolik rallisi kripto para tutkunlarının en büyük beklentilerinden. BTC’nin yeni bir boğa koşusuna girmeden önce önceki bir “birikim” dönemini kırması gibi, 10.000 – 12.000 dolar arasındaki fiyat bariyerini aştığında “yeniden birikim aşamasını” sona erdirecek ve piyasalar verilere göre “başka bir parabolik ralliyi ateşleyecek.” Evet Adamant Capital’den Tuur Demeester böyle düşünüyor.


Bitcoin parabolik ralli için yeniden birikim aşamaları

Yaklaşık bir yıl önce, Bitcoin yeni bir reaksiyon aşaması başlattı. 2018 düşüş eğiliminden sonra, yatırımcılar yavaş yavaş dijital varlığa sadece teknik sinyaller nedeniyle değil, yarılanma ve sonrasına yönelik beklentileri nedeniyle de ilgi çekmeye başladılar. Bu zihinsel durum, Tuur Demeester’in “yeniden birikim bölgesi” olarak tanımladığı bir bölge yarattı ve uzun bir süre destek ve direnç görevi gören iki ana hatla sınırlıydı.

Adamant Capital, BTC’nin şu anda ATH’den neredeyse % 80 daha az işlem gördüğü önemli düşüş eğilimleri dönemlerinde ilk raporlarını 2012’de yayınladı.

koinmedya_brave

18 Nisan 2019’da, BTC ATH’sinden % 75 düştüğünde başka bir rapor yayınladılar, bu da Adamant Capital için “değer yatırımcıları için olağanüstü bir fırsat” temsil etti. Adamantal Capital’in beklediği gibi bir tahminde şöyle denildi:

“Bu birikim aşamasında, yeni boğa piyasası denen kripto para birimini çok trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olarak kalıcı bir şekilde güçlenene kadar Bitcoin’in 3,000 ila 6,500 dolar aralığında işlem yapmasını bekliyoruz.”

Bitcoin çoğu hisse senedinden daha çabuk iyileşiyor

Adamant Capital’in 2019 raporu hazırlandığında, hiç kimse COVID-19 gibi bir pandemi beklemiyordu. Virüs çoğu pazarda olumsuz bir katalizör olmuştur ve birçoğu Bitcoin’in tarihsel olarak geleneksel pazarlarla ilişkilendirilmediğini iddia etse de, bu yıl kısa bir süre için durum ilişikilendirilerek devam etti. Ancak, BTC’nin hisse senedi piyasalarının çoğundan daha hızlı toparlanması daha kolay oldu.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin’e hücum hangi coinin dengesini sarstı? Mart’tan bu yana ilk kez oluyor!

Bu hızlı ani artış, volatiliteyi kaybederken benimsenmeyi sağladı. Bu yaklaşım Bitcoin’in pek çok meraklının çok uzak olmayan bir gelecekte fiat’ın yerini alabileceğini düşündüğü bir varlık haline gelmesine imkan tanıdı. Diğer şüpheciler artık BTC’yi çok daha fazla ilgi ile takip ediyor.

Tuur Demeester’e göre, bu birikim ve yeniden birikim aşamaları biraz zaman alabilir, bu yüzden BTC fiyatının “piyasadan çıkmaya çalışan zayıf eller tarafından yaratılan son direncin üstesinden gelmek için bu kadar uzun zaman geçirmesiyle, güçlü eller, birikmek isteyen, sonunda fiyatta bir zemin oluşturan aralığın dibinden BTC’yi satın alır”. Böylelikle sonrasında bir bitcoin parabolik rallisi meydana gelir.

Belki de bu ay Bitcoin yeni yönüne karar veriyor, çünkü daha fazla yatırımcı parasını içine koyuyor ve beklenen hareket bitcoin parabolik rallisinin başlamasını öngörüyor.

Kaynak

Etiketler: