Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin ve Pizza kardeşliği! Dominos Bitcoin hediye edecek!

Bitcoin ve Pizza kardeşliği! Dominos Bitcoin hediye edecek!

Bitcoin ve Pizza kardeşliği! Dominos Bitcoin hediye edecek!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin ve Pizza kardeşliği çok uzun zaman önce başlamıştı. Bu eski ilişkinin hatırına ve kuruluş yıldönümü şerefine Dominos müşterilerine Bitcoin ödeme kampanyası başlattı. Kampanyada Dominos Pizza, BTC ve fiyat para hediye edecek. 


Bitcoin ve Pizza ilişkisi Dominosla devam ediyor!

Fransa Dominos’un kuruluş yıldönümü kutlama programı Bitcoin ve fiyat para dağıtma etkinliği olarak gerçekleşiyor.  Dominos Pizza 30. kuruluş yıldönümü anısına bu etkinliği gerçekleştirirken, Tessi: Avrupa Dijital Hizmetler Şirketi tarafından desteklenen bir yarışma başlattı. Müşteriler internet üzerinden, belli kurallar dahilinde pizza siparişi vererek yarışmaya katılabiliyorlar. Müşterilerden bir kişi bir ay sürecek kampanya sonunda yapılacak çekilişle 110,000 dolar değerinde hediyeyi Euro ya da BTC olarak alacak.

Bknz:Pomp ile Schiff arasında 100 bin dolarlık Bitcoin bahsi

Ödülün ne şekilde verileceğini kazanan talihli belirleyecek, ya nakit para ya da BTC şeklinde ödenecek. Dominos’un bu etkinliğinin kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in benimsenmesinde katkısı olacağından hiç şüphe yok. Şu anda vaad edilen ödül Bitcoin fiyatından dolayı, ilk ilan edilen zamandan bu yana yükselme kaydetti. Bir ay sonra BTC’nin fiyatına göre daha da yükselme olasılığı kuvvetli. Bu yarışma bir çeşit ortak pazarlama stratejisi Dominos ve Bitcoin arasında. Her ikisi de bu işten kazançlı çıkacaklar.

Pizza’nın kripto para işlerine el atması ilk değil aslında. Bitcoin ve Pizza epeydir işbirliği içindeler. Pizza ve BTC ilişkisi ilk defa 2010 yılında Lazlo Hanyecz adlı kişinin  iki büyük pizzayı (Papa John Pizza) 10,000 BTC ile satın almasıyla başlamıştı. Bu işlem BTC kullanılan ilk online alışveriş olarak tarihe geçti. Hatta Lazlo’nun 10,000 BTC karşılığı pizza aldığı gün Bitcoin ve Pizza Günü olarak kutlanmaya bile başladı!

Bknz:CZ: Bir Bitcoin al Dünya’nın en zengin 1000’de 3’lük kesimine gir!

O zamandan bu yana pizza ve BTC sıkı ilişki içindeler. Hatta kripto girişimi Fold bu yılın başlarında  L.N pizza adında internet tabanlı bir uygulama başlattı. Bu gelişme ile kripto paraların internet üzerinden alışverişlerde kullanılması artmaya başlamış olacak. Bitcoin Lightning Network aracılığı ile de pizza siparişi verilebiliyor. Aslında Fold pazarlama stratejisi burada bitmiş değil. Fold şirketi işi daha da büyütmeyi ve internet üzerinden Dunkin Donuts, Target, Whole Foods siparişleri ve çeşitli fimaların ürünlerine yönelik siparişler almayı planlıyor.

İnternet alışverişlerinde BTC kullanılması ciddi anlamda kripto benimsenmesini arttıracak gibi ne dersiniz? İnternette BTC ile alışveriş yapmak ister misiniz?

Kaynak

X