Home Altcoin Litecoin, Tezos, Tron, Atom ve Bitcoin SV teknik analizi
koinmedya_brave

Litecoin, Tezos, Tron, Atom ve Bitcoin SV teknik analizi

Litecoin, Tezos, Tron, Atom ve Bitcoin SV teknik analizi
0
fairspin_koinmedya

Litecoin, Tezos, Tron, Atom ve Bitcoin SV teknik analizi ile karşınızdayız. Kripto para piyasaları hazır bir nebze durulmuşken önemli gördüğümüz birkaç altcoinin teknik analizini yapalım dedik.


Litecoin, Tezos, Tron, Atom ve Bitcoin SV teknik görüntüsü

 

Kripto para sektörü için önemli bir virajdayız. Bir yandan alevli Libra tartışmaları sürerken diğer yandan da Bakkt Bitcoin Vadelilerinin bir çok kurumsal yatırımcıyı sektöre çekeceği konuşuluyor. Peki altcoinlerde durum ne?

İlgili haber: Bakkt geri sayımında son 2 gün! Gözler Bitcoin’de

Litecoin

Litecoin kısa süre önce NHL ligi takımlarından Miami Dolphins’in resmi kripto parası seçildi. Hiç kuşkusuz bu gelişme, Litecoin’in NHL ligi hayranları tarafından farkındalığını arttıracaktır. Bir diğer yandan LTC halving etkinliğine de 14 gün kaldığını belirtmek isterim.

Litecoin – Tezos – Tron - Atom ve Bitcoin

 

Birkaç hafta önce, artan kanaldan çıkmayı başaramayan Litecoin, 78 dolara kadar gerilemişti. Ancak Litecoin kanadında yaklaşan gelişmeler, alım baskısını tetikledi ve LTC’yi 100 dolar bandına kadar yükseltti. Bu sıçramaya rağmen LTC’nin, tekrardan yükseliş trendini girdiğini söyleyebilmemiz için, bir an önce kendisine artan kanal içerisinde sağlam bir pozisyon sağlamalı. Aksi taktirde LTC’yi, 58 dolarda konuşlanmış ana direnç noktasına doğru yol alırken görebiliriz.

Tezos

Son 7 gündür iyi bir ivme yakalayan Tezos, yükselişine bugünde devam ediyor. XTZ grafiğini incelediğimizde, Tezos’un 1.2954 direncini geçmesi halinde, 1.85 dolara kadar uzanabilecek bir ralli yakalayabileceğini öngörüyoruz. Ancak RSI göstergesinin 50 baz puana yakın seyretmesi, XTZ’nin birkaç hafta daha konsolide olabileceğini gösteriyor.

Litecoin – Tezos – Tron - Atom ve Bitcoin

Tron

Tron Ceo’su Justin Sun’ın önümüzde hafta Warren Buffet ile öğle yemeğine çıkacağını twetlemesi üzerine, kısa vade yatırımcıları gözünü TRX’e dikti.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1151893209112444934?s=20

Justin Sun:

”Flash haber: önümüzde ki hafta Warren Buffet’le öğle yemeği yiyeceğim, bazı dev olaylar olacak! TRX, BTT hazır mısınız?”

Hatırlarsanız Justin yaklaşık bir ay önce de böyle bir tweet bombardımanı yapmıştı ve BTT fiyatı %100’den fazla artmıştı. Bu yüzden önümüzdeki bir hafta boyunca TRX ve BTT’de olağan dışı yükselmelere şahit olabiliriz.

Atom

Son bir haftada %5 yükselen Cosmos, yüksek volatilite oranlarıyla traderların uğrak kripto paralarından biri olmaya devam ediyor.

Litecoin – Tezos – Tron - Atom ve Bitcoin

4.20 dolardan baş gösteren Cosmos için oluşan genel kanı, önümüzdeki günlerde 4.50 dolar seviyesinde oluşan 20 günlük EMA direncini zorlayacağı yönünde. Bundan sonraki hedef ise 50 günlük SMA direnci olacaktır. Bu direnci aşılması halinde ise ATOM’u, 6.15 dolar bandında görebiliriz. Gelebilecek bir düşüş dalgasında ise, satın almak için 3.40 dolar bandını beklemek akıllıca olacaktır.

Bitcoin SV

Bitcoin SV ağı, 24 temmuzda Quasar yükseltmesini tamamlayacak ve blok çapını 128 mb’dan 2 gb’a çıkartacak. Böylece BSV her saniyede, birkaç bin işlem yapabilecek kapasiteye ulaşacak.

Litecoin – Tezos – Tron - Atom ve Bitcoin

Sansasyonel olaylara verdiği aşırı tepkilerde bilinen BSV’nin, bu upgrade olayına da aşırı bir tepki verebileceği kanısındayız. Bu bağlamda daldan dala atlayıp fırsat kollayan biriyseniz, sermayenizi 3-4 gün BSV’de tutabilirsiniz.

BSV’nin an itibariyle durumuna baktığımızda, hafta başında başladığı rallide %61.8 fibonacci düzeltmesi yediğini görüyoruz. Ancak boğalar gelen bu düzeltmeyi derhal alım fırsatına çevirerek, fiyatı yeniden yukarı çekmeyi başardı ve ralliyi, bir sonraki yükseliş dalgası için konsolide pozisyonuna soktu.

Sonuç olarak BSV’nin 250 dolar seviyelerine kadar ulaşabilecek yeni bir ralliye başlayabileceğini düşünüyoruz. Ancak Bitcoin SV’nin bu piyasadaki en büyük kumarlardan biri olduğunu da unutmamak gerek.

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X