Home Kripto para Haber Coinbase stabil coin olarak DAI tokeni ekledi
koinmedya_brave

Coinbase stabil coin olarak DAI tokeni ekledi

Coinbase stabil coin olarak DAI tokeni ekledi
0
fairspin_banner

Coinbase stabil coin olarak DAI tokenlerini de listesine ekledi. DAI stabil coinler sitenin Pro sürümünde Aralık’tan bu yana yer alıyordu. Şimdi ise normal sürümü ile birlikte iOS ve Android uygulamalarında da listelenecek.


Coinbase stabil coin olarak DAI tokeni de listelemeye başladı

DAI stabil coin, Coinbase kripto platformuna eklendi. MakerDAO sisteminin bir parçası olan DAI stabil coin, New York eyaleti dışındaki perakendeci müşteriler tarafından alınıp satılabilecek, gönderme ve alım yapılabilecek.

Coinbase DAI tokenlerin listeye eklenmesini blog yazısı üzerinden duyurdu. Ancak neden “başlangıçta New York eyaleti sakinlerinin kullanımında olmayacağı” konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Ancak büyük ihtimalle bu eyaletin katı kripto yasaları ile ilgilidir. New York Finansal Hizmetler Departmanı, “BitLisans” diyebileceğimiz izni daha önce Bittrex borsası ve birçok kripto şirketine vermemişti.

İlgili haber: Coinbase ABD için banka kartı çıkardı

DAI, dolara sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Diğer stabil paralardan farklı olarak bu sabitlenmişliği sürdürmek için fiat para rezervine sahip değildir. Fiyat stabilliğini korumak için Maker (MKR) ağına dayanıyor.

DAI kredisi almak isteyenler Ethereum (ETH) olarak teminat yatırıyor. MKR de tüm eko sistemin yönetimi için kullanılıyor. Bütün bu sürecin en önemli noktası stabillik ücretidir. Bu ücret MKR ya da DAI olarak ödeniyor ve krediler için bir tür faiz işlevi görüyor.

DAI, Coinbase Pro listesinde Aralıktan bu yana yer alıyordu. Şimdi ise iOS ve Android uygulamaları ile birlikte sitenin normal sürümünde de yer alıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X