Home Bitcoin Bitcoin borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerini bulana 100,000 dolar ödül teklif ediyor

Bitcoin borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerini bulana 100,000 dolar ödül teklif ediyor

Bitcoin borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerini bulana 100,000 dolar ödül teklif ediyor

brave
0

Bitcoin Borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerini bulan kişilere büyük miktarda ödül vereceğini duyurdu. Yılın en büyük blockchain gizemini çözebilen kişi, 100.000 $’lık ödülün sahibi olacak. QuadrigaCX’deki coinlere ne oldu?

Bitcoin Borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerine ne olduğunu araştırıyor

Kanada merkezli kripto borsası QuadrigaCX’ın kurucusunun ani ölümünün ardından, borsanın müşterileri 190 milyon dolar değerindeki dijital varlıklarılarına ulaşamadı. Müşterilerin varlıklarına ulaşabilmelerini sağlayan şifreyi bilen tek kişinin QuadrigaCX’in kurucusu Gerald Cotten olduğu iddia ediliyor.

QuadrigaCX, kurucusu Gerald Cotten’in ölümünün ardından takibe alındı. Mahkemede, Cotten’in eşi Jennifer Robertsen, soğuk cüzdanlarda tutulan kripto paraların özel şifresini bilen tek kişinin eşi Gerald olduğunu söyledi.

(Bknz:Bitcoin borsası QuadrigaCX’a kayıp 134 milyon doları bulması için 30 gün süre verildi)

Bitcoin Borsası Kraken QuadrigaCX’in kayıp coinlerinin peşine düştü. Borsa Perşembe günü yaptığı açıklamada, kayıp fonların bulunmasına yardım edebilecek kullanıcılara ödül vereceğini açıkladı.

Platforma gönderilen herhangi bir ipucunun yetkililer ile paylaşılacağını söyleyen borsa, belirlenen ödülün ise fiat para veya kripto para olarak ödeneceği açıkladı.

“Kraken, kayıp 190 milyon $’ın bulunmasını sağlayacak en iyi ipucu için ödül olarak 100.000 dolar (fiat veya kripto olarak) veriyor.” 

Bitcoin Borsası Kraken, QuadrigaCX’in coinlerini bulmak isteyen kullanıcıların QuadrigaCX ile ilgili hazırlanan, Kraken yöneticilerinin konuyla ilgili bilgilerinin de yer aldığı videoları izlemelerini tavsiye ediyor.

Mahkeme kayıtları, QuadrigaCX’in 115.000 civarında müşteriye yaklaşık 196 milyon dolar borcu olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca, borsa kripto fonlarının çoğunun soğuk cüzdanlarda tutulduğunu belirtirken, şu ana kadar bunu doğrulayan herhangi bir cüzdan adresi açıklanmadı.

Blockchain analizine göre, birbiriyle bağlantılı beş Bitcoin adresi Quadriga ile ilişkilendirilebilir, ancak bu adreslerde, bu ayın başlarında soğuk depoya gönderilen yalnızca 104 Bitcoin bulunuyor.

Quadriga ve mahkeme tarafından atanan Ernst & Young denetleme şirketinin(EY), Nova Scotia Yüksek Mahkemesi’nde gerçekleşen bir duruşmadan sonra, farklı ödeme işlemcileri tarafından tutulan büyük miktardaki fonun kilidini açtığı söyleniyor ve soruşturma hala devam ediyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple Coinbase borsasında pek uzun süre kalamayabilir

Forbes: Bitcoin boğaları her an gelebilir!

Binance Ethereum Constantinople hard forkuna destek verecek

Ripple (XRP) tokeninin Coinbase’de listelenmesi sızdırıldı mı?

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave