Home Kriptopara Haber Borsa Haber Geleneksel yatırımcılar Bitcoin için OTC pazarlarını tercih ediyor

Geleneksel yatırımcılar Bitcoin için OTC pazarlarını tercih ediyor

Geleneksel yatırımcılar Bitcoin için OTC pazarlarını tercih ediyor

0

Geleneksel  yatırımcılar Bitcoin için OTC pazarlarını diğer borsalara göre daha çok tercih ediyorlar. Diar araştırma şirketi 17 Aralık’ta yayımlanan son analizinde, kurumsal yatırımcıların Over-the-Counter (OTC) fiziksel Bitcoin (BTC) borsalarında daha yüksek likiditeye yöneldiğini tespit etti.

Diar, Amerikan kripto para döviz platformu Coinbase’in sunduğu gibi OTC fonlarında yatırım artışı kaydetti. Rapora göre, BTC ticaret hacmi açısından Coinbase, Grayscale’in Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC)’den daha iyi performans gösterdi. OTC ticaret hacimleri OTC-dışı yatırımlar tarafından gölgelenirken, OTC borsalarının yıllık işlem sürelerinin  % 31’inde açık olması hala önemlidir.

Grayscale, bu yılın ilk üç çeyreğinde Bitcoin Yatırım Ortaklığı’na net giriş olarak 216 milyon dolar kayıt edildi. Bu da Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde birden fazlasının velayetini Grayscale’in verdiği anlamına geliyor. Daha önce bildirildiği gibi, GBTC şu anda 203 bin BTC’yi elinde tutuyor.

2018’de, Coinbase’in, OTC borsa saatlerinde BTC işlem hacminde yüzde 20’lik bir artış kaydettiği rapor edildi. Oysa GBTC, 2017’in aynı dönemine kıyasla hacimlerinde yüzde 35’lik bir düşüş kaydetti.

Aynı zamanda bir OTC servisi de sunan sanal para dövizcisi Hodl Hodl’ın CEO’su Max Keidun, 2018’de “siparişlerin aylık bazda iki katına çıkması” gibi büyük sipariş taleplerinin katlanarak arttığını söyledi. Ve Keidun “Mevcut fiyatlardan bir satıcı bulmak her zamankinden daha zor” olduğunu belitti.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi , Coinbase Kasım ayı sonunda kurumsal müşteriler için OTC ticareti başlattı. Faaliyetin, kurumsal yatırımcılardan gelen OTC kripto ticareti için artan talep ile bağlantılı olarak gerçekleştiği bildirildi.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial