BTC : 64265 ₺ ETH : 1686 ₺ XRP : 1.401 ₺ LTC : 311.6 ₺ USDT : 6.839 ₺ XLM : 0.636 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. 2018 Yılında Umut Verici 3 Kripto Para: VeChain, Matrix ve Nebulas

2018 Yılında Umut Verici 3 Kripto Para: VeChain, Matrix ve Nebulas

2018 Yılında Umut Verici 3 Kripto Para: VeChain, Matrix ve Nebulas
0
huobi_koinmedya

Sizlere 2018 yılında umut verici 3 kripto para tanıtma istiyorum. Bunların hepsi yıl sonuna kadar pik yapacak, diğerlerinden biraz daha  fazla yükseleceklerini bekliyorum. Bunlar VeChainMatrix ve Nebulas .


 

2018 Yılında Umut Verici 3 Kripto Para

Vechain

Vechain-logo koinmedya.com
VeChain

2018 yılında umut verici 3 Kripto Para arasında ilki VeChain; VeChain, ürün ve bilgi için Kurumsal odaklı IoT ve dApp platformudur. RFID ve diğer benzer IoT teknolojilerini kullanarak sağlam  bir altyapı sağlayarak blok zincir teknolojisini gerçek dünyaya sunmayı hedefliyor.

Vechain tam anlamıyla ” Blok Zincir “ni tercüme ediyor ; bütün kripto paralarda olduğu gibi değerli bir para olmayı hedefliyor – belki de yeni ve geliştirilmiş Bitcoin . Bu amaca tamamen inanıyorum, ancak VeChain’in blok zincir dünyasının IBM’i olacağına ve dünyanın   Fortune 500 şirketlerinin  blok zinciri kurumsal çözümleri için VeChain’i tercih edeceğine  inanıyorum.

VeChain’de İş Bağlantıları

İş bağlantıları VeChain’in güçlü noktasıdır. Ortaklarından  bazıları şunlardır:

koinmedya_brave
 • PwC
 • DNV GL
 • RENAULT
 • MICROSOFT
 • DIG
 • KUEHNE + NAGEL
 • HYPERLEDGER
 • BitOcean
 • BABYGHOST
 • Çin Unikom
 • MadeForGoods

Ve liste devam ediyor.

VeChain’in belki de en etkileyici yanı, geçtiğimiz günlerde ,Devlete ait   Gui’an New Area’ ile VeChain teknolojisini deneme ayrıcalığına sahip oldukları  “Ulusal Düzeyde Ortaklık” ilan ettiler. Bölgenin merkezi hükümet tarafından sunulduğu göz önüne alındığında, merkezi hükümetin gözlerinin VeChain üzerinde olduğu rahatlıkla söylenebilir.

VeChain’de Teknik Ekip

 • 40 kişiden fazla olan geliştirme ekibi
 • CTO, telekomünikasyon ve IoT çözümlerinde yaklaşık 18 yıllık tecrübeye sahip ve 100’den fazla patente sahipler.
 • Ürün özgünlüğü doğrulanmış patent başvuruları sırasını bekliyor. Bazı projelerinin  iOS mağazasında zaten  uygulamaları var
 • VeChain özel olarak tasarlanmış çipler için  dünyanın önde gelen RFID çözümleri sağlayıcısı ile ortaklık kurdu
 • Tasarım için “ilk önce sen yap” yaklaşımına sahipler
 • Lüks tüketim  malları, likör ve tarım gibi çeşitli endüstrilerde başarılı bir şekilde blok zinciri çözümleri uyguladı. Bu kullanım vakaları Kavram Kanıtı’nın ötesine geçiyor  ve zaten dünya genelinde piyasaya sunulmuştur.
 • Son dönemde VeChain işletmeye odaklı bir platform  olan THOR’a ağırlık verdi.
 • THOR sahipleri akıllı sözleşmeleri tetikleyebililecek ve şebekede ücretsiz işlem yapabilecekler – THOR kullanacak olan işletmelerin  nakit akışları standartlaştırlacak  ve maliyetlerin daha doğru tahmin edilebilmesini sağlayacak. Bu teknoloji ile  blok zincir şirketine  farklı fark atıyor.

 

 • Özetle:  Vechain’in 2018 yılı sonuna kadar piyasa değeri açısından  ilk 5 projesi içinde olmasını bekliyorum ve büyük olasılıkla bu çok daha erken gerçekleşecek.

Matrix (MAN)

 

koinmedya_brave
matrix, koinmedya.com
matrix

2018 yılında umut verici 3 Kripto Para arasında yer alan diğer bir proje ise Matrix (MAN); Matrix akıllı sözleşmelerini,  yapay zeka (AI) destekleyen açık kaynak kodlu bir blok zincirdir. Yapay zeka (AI) ile güçlendirilmiş altyapısı ile Matrix, bütün işlemleri daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirerek akıllı sözleşme deneyimini değiştirmeyi amaçlıyor.

Sürekli uyarlanabilen, kendini optimize eden ve blok zinciri işlemlerini destekleyen, esnek blok zincir ağları sunmayı amaçlayan komple bir blok zincir çözümüdür. Blok zincirini, yapay zeka (AI)  ile  yapılandırmanın sonucu olarak,  karmaşık yapay zeka  algoritması, gen düzenleyici ağlar, klinik teşhisler, video analizi, finansal modellemelerde kullanılmasına izin veriyor. Matrix  teknolojisi tüketicilerin talep etmesi halinde kiralanabiliyor.

Matrix yatırımcıların listesinde hükümet hem de sanayiden gelen ortaklar var, bağlantılı olduğu üst düzey liderler  sayesinde  büyümeye devam edecekler. Bağlantılarını güçlendirebilirlerse, ünlü One Belt One Road gibi  hükümet öncelikli girişimlerine yönelik olarak Matrix’in blokaj altyapısı kullanılması potansiyeli var.

Matrix

 • Samsung, AMD, Microsoft,  Facebook   Alibaba mühendislerinden oluşan bir mühendislik ekibi var
 • Çözüm Ortağı Hyperledger
 • Total , Dell , Bentley , LG , Qualcomm şu an  ki müşterileri Çin’de en ünlü IP şirketlerinden biri olan Gecheng IP ile sıkı bir ortaklığa sahip. Gecheng, iş akışını blok zincirine taşımak için Matrix ile birlikte çalışıyor, Gecheng IP ile çalışan  büyük şirketlerin hepsi Matrix’ in doğal portföyünde doğal olarak.
 • Merkezi hükümetin,  ulusal kalkınma ve reform komisyonunun rehberliğinde, veri  ve  teknolojisi şirketi olan CY ‘nin Kredisi ile ortaklık kurdu .
 • Yüksek Teknoloji için, Malezya  Hükümeti ile   ortaklıklar  kuruldu. Malezya’dan  dev şirketler  ortaklar var Petronas , Sime Darby ve Honeywell gibi .

 

          Matrix’in 2018 yılının sonuna kadar piyasa değeri açısından ilk 10 Kripto para içinde  olmasını bekleniyor.

 

Nebulas

nebulas, koinmedya.com
nebulas

Tipik olarak “arama protokolü” blok zincir projelerini gördüğümde endişeleniyordum. Çünkü hemen Google, blok zinciri  alanına girmeye  karar verirse ne olacağını düşünürdüm. Nebulas bir arama motoru protokolü olması dışında, Nebulas’ın dApp gelişimini destekleyen kendi VM’si var ve verimli yükseltme sistemi hızlı ölçeklenebilirlik sağlıyor. Nebulas, liste oluşturabiliyor, çünkü blok zincirler daha yaygın hale geliyor ve gerçek anlamda kullanlamaya  başlayacak, blok köprü projeleri sağlam, sezgisel bir arama özelliğine ihtiyaç duyacak ve birçoğu bunun için Nebulas’a girecek.

Bir arama motorundaki öğeleri sıralamak için, bazı önceden belirlenmiş değer sistemi olmalıdır. Bu bir projeyi, uygulamayı, kullanıcıyı veya protokolü diğerinden diğerlerinden ayıran bir fark. Nebulas, blok zincir için bir değer sistemi tasarladı ve bu değer sistemi, Nebulas’ın kullanıcıları ve hesapları etkili bir şekilde “değerlendirmesi” ve buna göre ödüllendirmesini sağlayacak. Bunu dApps, akıllı sözleşmeler ve diğer gelişmiş özellikler ile birleştirin ve Nebulas iyi tasarlanırsa  ciddi bir rakip haline gelebilir.

 • Geçmişte bir takım başarılı Çin blok zinciri projelerini destekleyen  FBG Capital’den   yatırım aldı.

Nebulas’ın 2018 sonuna kadar piyasa değeri açısından en iyi 20 kripto para olmasını bekleniyor.