okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.26%
Bitcoin
68.560,13 USDT
eth
ETH
-0.95%
Ethereum
3.856,99 USDT
bch
BCH
-3.74%
Bitcoin Cash
471,35 USDT
xrp
XRP
-1%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.98%
Litecoin
83,56 USDT
bnb
BNB
-0.19%
Binance Coin
602,70 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
169,48 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
37,17 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.01%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
-1.26%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
6.27%
Shiba Inu
0,00 USDT

Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

grayscale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para fonu ve dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, trust fonlarına yeni kripto paralar ekledi! Ve şimdiden alımlara başladı!

Grayscale yatırım portföyüne MANA, FIL, LINK, BAT ve XLM ekledi

Grayscale Investments, 2021’de yeni alımlarla portföyündeki varlıkların sayısını ve çeşidini artırmaya devam ediyor! Grayscale, geçen haftadan bu yana 5.5 milyondan fazla XLM aldı. Ayrıca MANA, FIL, BAT gibi başka altcoinler de ekleyerek kripto varlık portföyünü genişletti.

Ethereum ve Stellar dahil olmak üzere bazı altcoinler için yatırım ve muhafaza hizmeti sunan en büyük kurumsal Bitcoin yatırım fonu, yakın zamanda XLM’yi trust fonuna ekledi. Grayscale 31 Mart’ta ise 5.566.271 XLM coin ekledi. Bu yatırımın USD karşılığı 2,532,167$’a tekabül ediyor.

bitcoin yatırım

Blockchain analiz platformu Bybt verileri, 31 Mart’ta Digital Currency Group kurucusu Barry Silbert’ein yönetimindeki Grayscale Investments fonunun büyük kripto alımları yaptığını gösteriyor:

 • 5.566.271 XLM
 • 7,290,372 MANA
 • 258,899 FIL
 • 1.396.356 BAT
 • 65.670 LINK
bitcoin yatırım Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Yani kurumsal yatırımcılara hizmet veren dünyanın en büyük kripto varlık fonu, bir günde 0,4 milyar dolarlık kripto para satın aldı.

Grayscale tüm bu kripto paraları yakın zamanda varlık listesine ekledi. Ardından kripto trust hizmetine dahil ederek, yatırımcıların bu coinlere dayalı hisselere erişmesini sağladı.

Bu arada 1 Nisan itibarıyla şirket, toplamda 46 milyar dolar değerinde kripto paraya sahip. Bu fonların 28 milyon doları XLM, 38.5 milyar doları Bitcoin ve 6.1 milyar dolarlık kısmı ise Ethereum’da.

Kaynak

Grayscale’den hafta sonu operasyonu

Barry Silbert’in kurucusu olduğu Digital Currency Group’a ait Grayscale kripto yatırım şirketi, tek bir günde 3,1 milyar dolarlık kripto para satın aldı.

Grayscale’den 29 Mart’ta yapılan açıklamada, kripto para AUM değerlerinin 44.1 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

Grayscale resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, hafta sonu yapılan alımlar neticesinde AUM değerlerini artırdıklarına değinildi.

bitcoin yatırım Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Grayscale trust hesaplarında, BTC, ETH, LTC başta olmak üzere, toplam 13 farklı coin tutuyor.

Grayscale Mart ayı içerisinde yeni popüler olmaya başlayan, BAT, MANA, FIL, LINK ve LPT gibi altcoin trust fonları başlatmıştı.

Şirket şu anda 37,3 milyar dolarlık Bitcoin tutuyor

bitcoin yatırım Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!
Grayscale kripto para trust fonları

Kaynak

Grayscale DeFi coinleri ile merkezsiz finansa giriyor!

Grayscale Investments, 2021’de yeni ürünler ile portföyündeki varlıkların sayısını artırmayı hedeflerken; bir yandan da DeFi pastasından pay almak istiyor!

Dev kurumsal kripto fonu Grayscale, yönünü merkezsiz finansmana (DeFi) döndükten kısa bir süre sonra, Yearn Finance ve SushiSwap dahil olmak üzere bir dizi yeni DeFi tokeni için başvuru yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi, Grayscale Trusts adı altında yatırım aldığı ürün grubuna Aave, Cosmos, Polkadot ve Monero’yu ekledikten sonra, Merkezsiz Finans’tan daha fazla yatırım almak için ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor.

Kurumsal yatırımcılara hizmet veren dünyanın en büyük kripto varlık fonu Grayscale, geçtiğimiz ay Aave ve Polkadot için başvuru yaptı. Müşterilerine daha fazla varlık çeşidi sunmak için şimdi de DeFi sektörüne atıldı.

DeFi gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Grayscale Investment’ın eyalet nezdindeki yasal vekili olan Delaware Trust Company tarafından Polkadot ve Aave için başvuru yapıldı. Ayrıca 27 Ocak tarihli başvurular ise şirketin Monero, Cosmos ve ADA ve Unisap (UNI)’i; 1 Şubat’ta ise theta (THETA)’yı Trust ürünlerine dahil etmek istediğini gösteriyor.

Yeni başvuruda ise yine DeFi tokenlerinden Yearn Finance, SushiSwap, Compound Finance, MakerDAO, sentetik varlık platformu Synthetix ve Blockstack yer alıyor.

Bu arada Grayscale, 2020’nin sonlarında, LINK, BAT, MANA, Tezos (XTZ), filecoin (FIL) ve livepeer (LPT) için başvuruda bulunmuştu.

Grayscale şu ana kadar toplamda 33 kripto için Trust başvurusu yaptı ancak şu anda yalnızca dokuz tanesi aktif.

En son başvurularla birlikte Grayscale, Aave, Cosmos ve Polkadot gibi son zamanlarda üstün performans gösteren tokenler aracılığıyla merkezsiz finans sektörünün avantajlarından yararlanmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Ancak başvurular, Grayscale’in bu varlıkların hepsini Trust grubuna ekleyeceği anlamına gelmiyor. Nitekim Grayscale’in konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamayı da göz önünde bulundurmak gerekiyor. 

Şirket, yatırımcı taleplerini karşılayan ürünler sunmak için zaman zaman başvuru yaptığını; ancak bunun, her zaman pazara yeni bir ürün getireceği anlamına gelmediğini söylemişti.

Firma şu an için, Bitcoin başta olmak üzere toplamda 10 farklı kripto para için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor. Grayscale’in yatırım portföyünün yaklaşık %82’sini, 30,2 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu oluşturuyor.

Kurumsallar Bitcoin yatırım şirketine akın ediyor!

Grayscale Investments, Bitcoin başta olmak üzere bazı kripto paralar için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor.

Grayscale’in resmi yatırım ürünleri şöyle:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Horizen (ZEN)
 • Litecoin (LTC)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • Zcash
 • Digital Large Cap Fund LLC

Son birkaç ay içinde dev alımlarla, Bitcoin’in fiyat hareketlerine yön verirken; yönetimi altındaki varlıkların toplam değerini daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.

Barry Silbert yönetimindeki Grayscale Investments, sadece üç gün içinde 2 milyar doların üzerinde kripto satın alarak, yönetimi altındaki varlıkların değerini 26.6 milyar dolara çıkardı.

Grayscale yatırımlarını hep aynı hedge fonlarından almıyor. Şirkete, son zamanlarda farklı kurumlardan, emekli maaşlarından ve bağışlardan da fon girişleri oluyor. Aynı zamanda yapılan yatırımların miktarında da hızlı bir artış var.

Firma, Bitcoin başta olmak üzere toplamda 10 farklı kripto para için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor. Bu yatırımların büyük bir kısmını, 21.664 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu oluşturuyor. Ethereum ise, 4.1436 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Çoğunlukla kurumsal müşterilere hizmet veren firmanın toplam yatırım portföyünü, 10 milyar dolardan 26.6 milyar dolara çıkarması ise, yaklaşık olarak 3 ay sürdü.

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Dünyanın en büyük kripto varlık yönetim şirketi son zamanlarda, DropGold reklam kampanyası sayesinde büyük ilgi gördü. Ayrıca, şirket bu ayın başlarında Ethereum’a yönelik yatırımlarda büyük bir artış olduğunu bildirdi.

Kurumsal yatırımcılar neden Bitcoin alıyor?

Kurumlar arasında büyük ölçekli toplu Bitcoin alımları ve kurumsal ürünlere olan talep hızla artıyor. Bitcoin pazarına giren kurumsal sermayedeki artış, daha geniş finans sektörünün BTC’yi bir değer deposu olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Dolar Endeksi son zamanlarda, Mart 2018’den bu yanaki en düşük seviyelerinde işlem görürken; kurumsal yatırımcılar BTC’yi enflasyona karşı bir koruma ve alternatif bir yatırım aracı olarak görüyor.

Ayrıca, büyük Wall Street şirketleri de dolardaki değer kaybına karşı korunmak için yatırım portföylerine dijital varlıklar eklemeye başladı. Dolayısıyla doların zayıflaması, kurumsal benimsemede önemli bir rol oynadı.

Özellikle dijital varlık piyasasına akın eden kurumsal yatırımcılar, Grayscale gibi şirketleri, kripto sektöründe önemli bir oyuncu haline getiriyor.

Risk almak isteyen kurumsal müşterilerin, Bitcoin talebi artıyor ve şirket de bu büyük BTC alımlarını gerçekleştiriyor. Esasen bunu diğer büyük duyurularla birlikte değerlendirdiğimizde resim daha net hale geliyor. 

Nitekim halka açık şirketlerden yapılan yüz milyon dolarlık BTC alımları sadece bir başlangıç. Artık Wall Street tarafından düzenlenen kripto endeksleri ve PayPal gibi küresel büyük finans hizmetlerinde kripto para birimi kullanımı gibi entegrasyonlar var.

Bu nedenle, bireysel yatırımcıların büyük ölçüde etkilendiği 2017 – 2108 kripto balonundan farklı olarak; daha iyi temeller, kurumsal oyuncular ve traderlerin artan kripto farkındalığıyla yeni bir dalgaya zemin hazırlıyor olabilir.

Kaynak

Grayscale Investments nedir?

Grayscale Bitcoin ve kripto para odaklı muhafaza hizmeti sunan bir yatırım şirketidir.

Grayscale hangi kripto paralar için muhafaza çözümü sunuyor?

Grayscale Investments, Bitcoin başta olmak üzere daha pek çok kripto para için müşterilerine saklama hizmeti sunuyor. Bünyesinde yer alan ürünlerin isimleri ise şöyle:

 • Grayscale Bitcoin Trust (BTC)
 • Grayscale Bitcoin Cash Trust (BCH)
 • Grayscale Ethereum Trust (ETH)
 • Grayscale Ethereum Classic Trust (ETC)
 • Grayscale Horizen Trust (ZEN)
 • Grayscale Litecoin Trust (LTC)
 • Grayscale Stellar Lumens Trust (XLM)
 • Grayscale XRP Trust (XRP)
 • Grayscale Zcash Trust (ZEC)
 • Grayscale Digital Large Cap Fund LLC

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.