BTC : 65909 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.379 ₺ LTC : 320.4 ₺ USDT : 6.776 ₺ XLM : 0.5457 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Haberleri Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez!

Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez!

Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez!
0
huobi_koinmedya

“Bitcoin 5500 doları görmeden yükselişe geçemez!” Kısa vadeli yeni Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşan bazı popüler analistler, BTC’nin V formasyonu oluşturmadan önce daha fazla düşeceğini iddia ediyor. Analistler BTC için hangi seviyelere işaret ediyor?


Kısa vadeli BTC fiyat tahminleri: Bitcoin 5500 doları test etmeye hazırlanıyor!

Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşan bazı analistler, BTC’nin V formasyonu oluşturmadan önce düşüşe hazırlandığını ileri sürüyor. Ve onlara göre, Bitcoin 5500 doları görmeden yükselişe geçemez.

Peki V formasyonu nedir? Bitcoin fiyat hareketlerini nasıl etkileyecek?

V formasyonu bir önceki trend, hızlı ve sert olduğu zaman ortaya çıkar. Burada, fiyat hızlı bir şekilde bir yönde ilerlemeye devam ederken, aniden dönüş yapar. Aynı hızla tam tersi istikamete doğru bir hareket gerçekleşir ve grafikte V şekli oluşur.

koinmedya_brave

Volatilitenin yüksek olduğu grafiklerde gerçekleşen V formasyonunda, fiyat hızla așağıya düșerken, birdenbire keskin bir şekilde yükselișe geçer. Ters V formasyonunda ise yükseliș eğiliminde olan fiyat, aniden düșüșe geçer. 

Günün erken saatlerinde BTC fiyatı 6.410$ seviyesine yükseldi. Ancak, en büyük kripto para birimi 6.900$ seviyesini kırana kadar, analistler düşüş eğiliminin devam edeceğini düşünüyor.

Bazılarına göre de Bitcoin 5500 doları gördükten sonra V formasyonu oluştururak, yeniden keskin bir yükseliş gerçekleştirecek.

Bu arada Bitcoin fiyatı, son yirmi dört saat içinde %3,43’lük bir düşüş kaydetti. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin 6.221$’dan işlem görüyor.

koinmedya_brave

Plan B’nin Bitcoin tahmini

Popüler bir kripto para analisti olan PlanB, kırk iki gün sonra gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving hakkında bir tweet attı. Ve bunun BTC madencileri ve BTC arzı için ne anlama geldiğini açıkladı. 

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1245288110948311041

Twitter’da Peter Schiff hakkındaki bir paylaşıma yorum yapan PlanB, Peter Schiff’e saygı duyduğunu ancak ‘bir altın tutkunu olan Schiff’in hayal gücünden ve teknoloji bilgisinden yoksun’ olduğunu belirtti.

Analiste göre bu yoksunluk, Schiff’in Bitcoin’in dijital arz kıtlığını, (yani sabit ve sınırlı bir arza sahip olmasını) takdir etmesini engelliyor.

“Ben eski bir altın yatırımcısıyım ve Peter Schiff’e saygı duyuyorum. Ancak Schiff, Bitcoin’in açık kaynak, kriptografi ve dijital kıtlık (scarcity), buluşunu takdir edemeyecek kadar hayal gücü ve teknoloji temelinden yoksun. Altının somut ve kullanışlı olmasını seviyor, fakat ben bunun önemli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. ”

Analist ayrıca, “Bitcoin olmasaydı, dünyanın mevcut durumu hakkında çok daha kötümser olurdum” diyor ve yaşadığımız süreçte nakit paranın gücüne ve üstünlüğüne dikkat çekiyor.

Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez!
Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez!

Plan B’ye göre, Bitcoin’in uzun vadede değerini artıran en önemli olaylardan biri, halving (yarılanma) sistemidir. Çünkü BTC arzının azalması durumunda fiyatlar yükselişe geçer.

Dolayısıyla yarılanma işleminin ardından, kazanılan Bitcoin miktarı azalacağı için, dolaşıma giren BTC miktarı da azalacak ve bu da fiyatların yükselmesini sağlayacak.

Bir de ABD Merkez Bankası’nın parasal genişleme politikası doğrultusunda para bastığı gerçeği var. Piyasaya sürülen sınırsız paralar, elbette BTC gibi merkeziyetsiz özelliği ile ön plana çıkan bir para birimi için çok önemli.

Çünkü yatırımcılar, fonlarının bir kısmını altın ve Bitcoin gibi güvenli ve merkezsiz varlıklara taşımak isteyecek. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin’in giderek daha değerli bir varlığa dönüştüğü söylenebilir.

Twitter ‘da George olarak bilinen popüler bir başka analist ise, aylık kapanışı yükselişle yapan Bitcoin’in, mevcut fiyat seviyesinin üzerine geri çıkmadan önce düşüş yapacağına inanıyor. Düşüşün ilk hedefi olarak 5,500 dolara işaret ediyor. George’a göre bir sonraki yükselişten önce Bitcoin 5500 doları görebilir.

Kripto analist‘i Michael ise 6000$ seviyesinin altında kaldığı sürece BTC’de düşüş beklediğini ifade ediyor. Şimdi, CME’deki GAP kapandı ve BTC 6.600$ destek seviyesinden geri çevrildi.

Analist fiyatın aşağı doğru hareket ettiğini ve kısa vadede daha fazla düşeceğini söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in, uzun vadeli görünümünün (önümüzdeki dört ila altı yıl içinde) son derece pozitif olduğunu vurguluyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak