1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel finans devi Visa, kripto piyasasının geleceği için büyük bir adım daha attı! Visa kripto para cüzdanı için nihayet düğmeye bastı!

Visa kripto para cüzdanı başlatıyor!

Küresel finans devi Visa kripto para piyasasına derinlemesine dalmayı planlıyor. Ünlü ticari marka avukatı Mike Kondoudis, küresel finans devinin, kripto para birimiyle ilgili birkaç ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Başvurular, Kaliforniya Fresno merkezli finansal hizmetler şirketinin kendi kripto para cüzdanını başlatmayı planladığını gösteriyor.

Ayrıca Visa kripto para birimlerini ve diğer blok zinciri tabanlı varlıkları denetlemede kullanılan yazılımlar için başvuruda bulundu.

İlginizi çekebilir.

 

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

 

Finansal dev aynı zamanda müşterilerine, kullanıcıların sanal dünyada erişilebilecek “eğlence, boş zaman ve eğlence amaçlı” etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir ortam sunmayı planlıyor.

Bunun da ötesinde Visa, bir dizi koleksiyon için başvuruda bulunarak, NFT (değiştirilemeyen tokenler) dünyasına daha geniş bir adım atmayı planlıyor.

Eski Visa CEO’su Charlie Scharf, 2014’e kadar Bitcoin hakkında “ilginç şeyler” ifadesini kullanarak, kriptolara biraz mesafeli davranmıştı. O zamandan beri şirket yavaş yavaş kripto ve blockchaini benimsemeye başladı.

Bu doğrultuda Mart 2021’de Visa, USD Coin aracılığıyla ödeme işlemlerine izin vermek için harekete geçti.

Geçen yıl ekim ayında, dijital varlıkları desteklemek için bir NFT programı başlattı. Yine Ağustos ayında ise şirket, CryptoPunk koleksiyonundan kendi “punk”ını da satın aldı.

Bu ayın başlarında ise kripto para borsası FTX, 40 ülkede kripto para banka kartlarını kullanıma sunmak için Visa ile bir ortaklık kurdu.

Ödeme devi zaten kriptoda aktif olarak yer alsa da CEO’su Al Kelly, mart ayı başlarında gerçekleşen bir konferansta kripto sektörünün faydasını sorgulayan açıklamalarda bulundu. Açıkçası Kelly, kripto para birimlerinin ABD ve Kanada gibi ülkelerde nasıl önemli bir rol oynayabileceğini görmüyor.

İlginizi çekebilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.