Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
63.334,52 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.098,98 USDT
bch
BCH
-3.39%
Bitcoin Cash
491,07 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.2%
Litecoin
79,03 USDT
bnb
BNB
-0.69%
Binance Coin
548,92 USDT
sol
SOL
-0.77%
Solana
137,45 USDT
avax
AVAX
1.08%
Avalanche
35,54 USDT
ada
ADA
2.36%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
-2.8%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel finans devi Visa, kripto piyasasının geleceği için büyük bir adım daha attı! Visa kripto para cüzdanı için nihayet düğmeye bastı!

Visa kripto para cüzdanı başlatıyor!

Küresel finans devi Visa kripto para piyasasına derinlemesine dalmayı planlıyor. Ünlü ticari marka avukatı Mike Kondoudis, küresel finans devinin, kripto para birimiyle ilgili birkaç ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Başvurular, Kaliforniya Fresno merkezli finansal hizmetler şirketinin kendi kripto para cüzdanını başlatmayı planladığını gösteriyor.

Ayrıca Visa kripto para birimlerini ve diğer blok zinciri tabanlı varlıkları denetlemede kullanılan yazılımlar için başvuruda bulundu.

İlginizi çekebilir.

 

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

 

Finansal dev aynı zamanda müşterilerine, kullanıcıların sanal dünyada erişilebilecek “eğlence, boş zaman ve eğlence amaçlı” etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir ortam sunmayı planlıyor.

Bunun da ötesinde Visa, bir dizi koleksiyon için başvuruda bulunarak, NFT (değiştirilemeyen tokenler) dünyasına daha geniş bir adım atmayı planlıyor.

Eski Visa CEO’su Charlie Scharf, 2014’e kadar Bitcoin hakkında “ilginç şeyler” ifadesini kullanarak, kriptolara biraz mesafeli davranmıştı. O zamandan beri şirket yavaş yavaş kripto ve blockchaini benimsemeye başladı.

Bu doğrultuda Mart 2021’de Visa, USD Coin aracılığıyla ödeme işlemlerine izin vermek için harekete geçti.

Geçen yıl ekim ayında, dijital varlıkları desteklemek için bir NFT programı başlattı. Yine Ağustos ayında ise şirket, CryptoPunk koleksiyonundan kendi “punk”ını da satın aldı.

Bu ayın başlarında ise kripto para borsası FTX, 40 ülkede kripto para banka kartlarını kullanıma sunmak için Visa ile bir ortaklık kurdu.

Ödeme devi zaten kriptoda aktif olarak yer alsa da CEO’su Al Kelly, mart ayı başlarında gerçekleşen bir konferansta kripto sektörünün faydasını sorgulayan açıklamalarda bulundu. Açıkçası Kelly, kripto para birimlerinin ABD ve Kanada gibi ülkelerde nasıl önemli bir rol oynayabileceğini görmüyor.

İlginizi çekebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.