1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber

Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber

Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini 44 milyar dolar ödeyerek tamamladı. Musk’ın gelişi ile Twitter’da kripto para adımları atılmaya başladı. İlk haberin detayları yazımızda.

Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini 44 milyar dolar ödeyerek tamamladı. Musk ilk iş olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’ı görevden aldı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Musk’ın Twitter’ı satın alması ile piyasada sosyal paylaşım platformunun kripto para açılımı yapması bekleniyordu. Twitter tarafından ilk adım gelmiş oldu.

Sosyal medya platformu bugün, kullanıcıların dört pazar yeri ile ortaklaşa tweetler aracılığıyla NFT’leri doğrudan satın almasına, satmasına ve görüntülemesine izin vereceğini duyurdu.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

NFT Tweet Tiles adı verilen entegrasyon, bir tweet içindeki özel bir panelde bir NFT’nin resmini görüntüleyecek.

Hala test aşamasında olan entegrasyon, şu anda dört belirli ortağın pazar yerleriyle çalışıyor: Solana merkezli pazar yeri Magic Eden, çok platformlu NFT pazaryeri protokolü Rarible, Flow blok zinciri yaratıcısı Dapper Labs ve spor merkezli platform Jump.trade.

Bu pazar yerleri Ethereum, Solana, Flow, Polygon, Tezos ve Immutable X dahil olmak üzere birkaç blok zinciri ağını kapsıyor. Twitter, daha önce Ocak ayında Twitter Blue abonelik hizmeti aracılığıyla doğrulanmış profil resimleri olarak NFT’leri desteklemişti. Ancak şu anda yalnızca Ethereum NFT’lerini destekliyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.