Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber

twitter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini 44 milyar dolar ödeyerek tamamladı. Musk’ın gelişi ile Twitter’da kripto para adımları atılmaya başladı. İlk haberin detayları yazımızda.

Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini 44 milyar dolar ödeyerek tamamladı. Musk ilk iş olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’ı görevden aldı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Musk’ın Twitter’ı satın alması ile piyasada sosyal paylaşım platformunun kripto para açılımı yapması bekleniyordu. Twitter tarafından ilk adım gelmiş oldu.

Sosyal medya platformu bugün, kullanıcıların dört pazar yeri ile ortaklaşa tweetler aracılığıyla NFT’leri doğrudan satın almasına, satmasına ve görüntülemesine izin vereceğini duyurdu.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

NFT Tweet Tiles adı verilen entegrasyon, bir tweet içindeki özel bir panelde bir NFT’nin resmini görüntüleyecek.

Hala test aşamasında olan entegrasyon, şu anda dört belirli ortağın pazar yerleriyle çalışıyor: Solana merkezli pazar yeri Magic Eden, çok platformlu NFT pazaryeri protokolü Rarible, Flow blok zinciri yaratıcısı Dapper Labs ve spor merkezli platform Jump.trade.


Bu pazar yerleri Ethereum, Solana, Flow, Polygon, Tezos ve Immutable X dahil olmak üzere birkaç blok zinciri ağını kapsıyor. Twitter, daha önce Ocak ayında Twitter Blue abonelik hizmeti aracılığıyla doğrulanmış profil resimleri olarak NFT’leri desteklemişti. Ancak şu anda yalnızca Ethereum NFT’lerini destekliyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Twitter’dan kripto para adımları gelmeye başladı! İşte ilk haber
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.