1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Elon Musk Twitter anlaşması öncesi yine gündemde! – Çok konuşulan tweete ünlü isimden yanıt!

Elon Musk Twitter anlaşması öncesi yine gündemde! – Çok konuşulan tweete ünlü isimden yanıt!

Elon Musk Twitter anlaşması öncesi yine gündemde! – Çok konuşulan tweete ünlü isimden yanıt!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun zamandır merakla beklenen Twitter’ı satın alma anlaşmasını yarın imzalayacağını duyuran Tesla Ceo’su Elon Musk Twitter merkezine, elinde taşıdığı lavaboyla girerek yine gündem yarattı. 

Elon Musk Twitter’ı satın alacak mı?

Elon Musk Twitter’ı satın alma işleminde uzlaşı sağlanmasının ardından, mahkemenin verdiği son tarihten iki gün önce, kucağında lavaboyla gülümseyerek, lobiye doğru giriş yaptığı bir video yayınladı. Ayrıca Tesla CEO’su günün erken saatlerinde Twitter biyografisini “Chief Twit” olarak değiştirdi.

 

 

İlginizi çekebilir.

 

Musk’ın bu videosu genel olarak, satın alma sürecinde yaşanan sıkıntılara ilişkin bir espri ya da geçtiğimiz hafta, Twitter’ı satın aldıktan sonra şirket çalışanların %75’inin işten çıkarılacağı yönünde basına yansıyan haberlere gönderme olarak yorumlandı.

 

 

Bilindiği gibi; Musk, Twitter’ı “konuşma özgürlüğünün” öncelikli hale geleceği bir platforma dönüştüreceğini iddia ediyordu. Şimdi de konuya ilişkin şöyle bir yorum yaptı:

“Twitter’la ilgili güzel bir şey; yurttaş haberciliğini nasıl güçlendirdiğidir – insanlar kurum önyargısı olmadan haberleri yayabilir.”

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firması Microstrategy’nin kurucusu Michael Saylor ise Elon Musk’ın tweetine, Twitter kullanıcılarının ifade özgürlüğünü devam ettirmek için korunması gerektiğini söyleyerek yanıt verdi. Aynı zamanda Bitcoin boğası olarak tanınan Saylor şunları söyledi:

“Twitter platformu, vatandaşları yukarıdaki kuruluştan ve aşağıdaki botlardan koruyabilirse konuşma özgürlüğüne sahip olacağız.”

Elon Musk Twitter anlaşması öncesi yine gündemde! - Çok konuluşan tweete ünlü isimden yanıt!

 

Bu arada Musk’ın Twitter ofisine yaptığı bu ilginç ziyaret, mahkeme tarafından belirlenen tarihten önce anlaşmanın başarıyla gerçekleştirileceğinin bir işareti olabilir. Nitekim basına yansıyan haberlere göre, Tesla CEO’su satın alma işlemini, Delaware mahkemesi tarafından belirlenen son tarih olan 28 Ekim’den önce tamamlamak istiyor.

İlgili: Elon Musk Twitter anlaşmasını yeniledi, işte Twitter’ı bekleyen kripto yenilikleri

Bu arada hatırlatmakta fayda var, Musk, 13 Mayıs’ta sosyal medya şirketi için yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Bunun nedenine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise, “spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğunu ve buna yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini ifade etmişti.

Dahası ünlü CEO, 8 Temmuz’da birden fazla hükmün ihlalini gerekçe göstererek, bu anlaşmayı feshettiğini açıklamıştı.

Ayrıca Bloomberg’de yer alan bir habere göre, anlaşmanın iptal edilme beklentisiyle Twitter bu ayın başlarında şirket personelinin hisse senedi hesaplarını kilitlediğini aktardı. Twitter’daki çalışanların öz sermaye ödül hesapları, muhtemelen Musk’ın sosyal medya platformunu devraldığı iddiasına yönelik potansiyel bir tehdit olarak dondurulmuştu.

İlginizi çekebilir.

“Ufukta dev altcoin sezonu!” İşte boğa koşusunun başlayacağı tarih!

250$’dan 100.000$’lık Bitcoin alan ünlü yatırımcı bakın ne yapıyor?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.