1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Milyonlarca dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye edildi! Son yükseliş boğa tuzağı olabilir mi?

Milyonlarca dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye edildi! Son yükseliş boğa tuzağı olabilir mi?

Milyonlarca dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye edildi! Son yükseliş boğa tuzağı olabilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in 20.000 doların üzerinde beklenmedik bir ralli başlatmasının ardından, yaklaşık 120.000 kripto traderi son 24 saat içinde pozisyonlarını kapatmak zorunda kaldı. Peki bundan sonra Bitcoin’i ne bekliyor? Bu son yükseliş boğa tuzağı olabilir mi?

806,39 milyon dolarlık Bitcoin pozisyonu likide oldu!

Türev işlem analiz platformu Coinglass’tan elde edilen veriler, 25 Ekim’de, kripto piyasalarında Bitcoin liderliğinde ani bir ralli başlamasıyla birlikte, 806,39 milyon dolardan fazla long ve short pozisyonun tasfiye edildiğini ortaya koyuyor.

bitcoin pozisyonu Milyonlarca dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye edildi! Son yükseliş boğa tuzağı olabilir mi?

İlginizi çekebilir.

Düşüş trendinin devam edeceğini tahmin eden ve bu yönde işlem açan kripto traderleri, ani yükseliş karşısında hazırlıksız yakalandılar. Coinglass, aynı gün içinde 704,75 milyon dolardan fazla short pozisyonun kapatıldığını gösteriyor.

Bu arada, ralliyi yanlış zamanda bekleyen kripto traderleri de volatilitenin geri dönüşüne direnemedi. Analiz platformu, 25 Ekim’de yine 101,39 milyon doların üzerinde long pozisyonun tasfiye edildiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin fiyatının 20.000 doların üzerine çıkmasının ardından, sosyal medyada yakından takip edilen kripto analisti Capo, Twitter’da takipçilerini son rallinin büyük bir boğa tuzağına işaret eden bir oluşum olduğu konusunda uyardı.

 

 

Capo’ya göre; Bitcoin, boğaları tuzağa düşürmeden ve 14.000 dolarlık alt hedefine kadar düzeltmeden önce bir yükseliş ayağı daha oluşturuyor.

“Bu düzeltmenin son zirveyi almadan önce gerçekleşmesi iyiye işaret. Bana göre, bu hafta 21.000 dolara kadar son bir baskı göreceğiz. Zaman pivotları 27 Ekim ve 2 Kasım’dır. Kasım ayı ortalarında ise potansiyel dip var.”

Smart Contractor olarak tanınan bir diğer kripto analisti ise başka bir ralli gerçekleşmeden önce, Bitcoin’in ilk direncini kırması gerektiğini söylüyor.

 

 

“Ve tekrar 20.000 doların üzerine çıktık. Bitcoin’i bu küçük aralığın dışında görmek güzel ama ne yazık ki hala çok daha geniş bir aralıktayız.

Şimdi 20.500 doları kırmamız gerekiyor, bu da muhtemelen çok zorlu bir girişim olacak.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin yaklaşık %4 artışla 20. 598$’dan işlem görüyor.

Etiketler: