1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Telcoin ve TEL token nedir ve geleceği nasıl?

Telcoin ve TEL token nedir ve geleceği nasıl?

Telcoin ve TEL token nedir ve geleceği nasıl?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Telcoin, yüksek işlem hızı ile en başta havale piyasasına odaklanan merkezsiz bir blockchain projesi. Projenin kendi kripto parasının ismi ise TEL token. Telcoin ve TEL token ile ilgili bilmeniz gereken her şey yazımızda.


Telcoin ve TEL token nedir?

Telcoin (TEL), Ethereum tabanlı merkezsiz bir kripto para projesi ve Temmuz 2017’de Singapur’da kuruldu. Telcoin’in amacı kriptolar, blockchainler ve telekomünikasyon endüstrisi arasındaki köprü olmak.

Telcoin, faturalandırma platformları ve mobil para arasındaki karmaşayı ortadan kaldırmak için Verizon ve AT&T gibi telekom sektörünün önde gelen isimleriyle ortaklık kurmayı amaçlıyor.

Telcoin’in odaklandığı ana alan ise havale ve sınır ötesi para transferi piyasası. Western Union şu an bu alanda açık ara önde. Telcoin, kullanıcılara mobil para platformlarına ve e-cüzdanlara yüksek hızlı, düşük maliyetli dijital havaleler sağlamak için küresel telekom ve mobil para platformlarıyla ortaklık kuruyor.

İlgili – Aelf nedir ve geleceği nasıl? Güncel AELF token haber ve gelişmeleri

TEL token nedir?

Telcoin blockchainin yerel kripto parası ise TEL token. TEL, Ethereum blockchain tabanlı bir ERC-20 tokeni. TEL, telecoin ekosisteminde e-ticaret sitelerinde ödeme yapmak için kullanılıyor. TEL token 2021 yılında dikkat çeken bir performans sergiledi. Telcoin ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • TEL token tüm zamanların en yüksek değeri: 0.0649 dolar (11 Mayıs 2021)
  • TEL token tüm zamanların en düşük değeri: 0.00006516 dolar (13 Mart 2020)
  • Dolaşan arz: 61,528,700,558 TEL (Haziran 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 100,000,000,000 TEL
  • Maksimum arz: 100,000,000,000 TEL

Telcoin ve TEL token nedir ve geleceği nasıl?Telcoin – TEL token fiyat performansı Kaynak: CoinMarketCap

Telcoin Mayıs 2021’de dikkat çeken bir performans sergilese de ardından büyük bir düzeltme yaşadı. Kripto para 2022 yılı başında da daha aşağı seviyeleri test ediyor. Mart – Nisan 2022 aylarında yeni bir dalgalanma yaşadı. Haziran 2022’de ise kırmızı bölgeye döndüğünü görüyoruz.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

Telcoin’in kurucuları kim?

Telcoin, 2017 yılında Paul Neuner ve Claude Eguienta tarafından kuruldu. Başlıca amaçları kullanıcılara küresel çapta saniyeler içinde para transferi yapmalarına yardımcı olmak. Telcoin’in başkanı olarak görev yapan Paul Neuner, blockchain dünyasına girmeden önce telekomünikasyon alanında 12 yılı aşkın çalışma deneyimine sahip bir isim.

Claude Eguienta ise Telcoin’in CEO’su ve proje yöneticisi olarak görev yapıyor. Dağıtılmış sistemlere odaklanarak bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesini elde etti. Claude, on yıldan fazla bir süredir, müşterilere en iyi finansal hizmetleri sunmaya odaklanan kuruluşlar ve büyük teknoloji şirketleri için çalıştı.

İlgili – Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Telcoin’i benzersiz kılan nedir?

Telcoin en başta havale piyasasına odaklanıyor. Dünyada banka hesaplarının beş katı cep telefonu var. Ama yine de insanlar para göndermek için yüksek havale ücreti ödüyor. Havale piyasasının en büyüğü ise Western Union.

Blockchainin gücünden yararlanan Telcoin, gelişmekte olan dünyadaki insanlar için havale hizmetlerine daha hızlı ve düşük maliyetli bir alternatif getiriyor. Bunu başarmak için Telcoin, küresel çapta mobil operatörler ve e-cüzdanlarla çalışıyor. Sonuçta daha geniş bir kullanıcı tabanına ulaşıyor.

Bu özellikler göz önüne alındığında Telcoin projesinin gelecek vadeden bir çalışmaya sahip olduğu söylenebilir.

Kaynak

Daha fazla coin incelemesi

Etiketler: