fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Telcoin ve TEL token nedir? Gelecek vadediyor mu?

Telcoin ve TEL token nedir? Gelecek vadediyor mu?

Telcoin ve TEL token nedir? Gelecek vadediyor mu?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Telcoin, yüksek işlem hızlı ile en başta havale piyasasına odaklanan merkezsiz bir blockchain projesi. Projenin kendi kripto parasının ismi ise TEL token. Telcoin ve TEL token ile ilgili bilmeniz gereken her şey yazımızda.


Telcoin ve TEL token nedir?

Telcoin (TEL), Ethereum tabanlı merkezsiz bir kripto para projesi ve Temmuz 2017’de Singapur’da kuruldu. Telcoin’in amacı kriptolar, blockchainler ve telekomünikasyon endüstrisi arasındaki köprü olmak.

Telcoin, faturalandırma platformları ve mobil para arasındaki karmaşayı ortadan kaldırmak için Verizon ve AT&T gibi telekom sektörünün önde gelen isimleriyle ortaklık kurmayı amaçlıyor.

Telcoin’in odaklandığı ana alan ise havale ve sınır ötesi para transferi piyasası. Western Union şu an bu alanda açık ara önde. Telcoin, kullanıcılara mobil para platformlarına ve e-cüzdanlara yüksek hızlı, düşük maliyetli dijital havaleler sağlamak için küresel telekom ve mobil para platformlarıyla ortaklık kuruyor.

TEL token nedir?

Telcoin blockchainin yerel kripto parası ise TEL token. TEL, Ethereum blockchain tabanlı bir ERC-20 tokeni. TEL, telecoin ekosisteminde e-ticaret sitelerinde ödeme yapmak için kullanılıyor.

Telcoin’in kurucuları kim?

Telcoin, 2017 yılında Paul Neuner ve Claude Eguienta tarafından kuruldu. Başlıca amaçları kullanıcılara küresel çapta saniyeler içinde para transferi yapmalarına yardımcı olmak. Telcoin’in başkanı olarak görev yapan Paul Neuner, blockchain dünyasına girmeden önce telekomünikasyon alanında 12 yılı aşkın çalışma deneyimine sahip bir isim.

Claude Eguienta ise Telcoin’in CEO’su ve proje yöneticisi olarak görev yapıyor. Dağıtılmış sistemlere odaklanarak bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesini elde etti. Claude, on yıldan fazla bir süredir, müşterilere en iyi finansal hizmetleri sunmaya odaklanan kuruluşlar ve büyük teknoloji şirketleri için çalıştı.

Telcoin’i benzersiz kılan nedir?

Telcoin en başta havale piyasasına odaklanıyor. Dünyada banka hesaplarının beş katı cep telefonu var. Ama yine de insanlar para göndermek için yüksek havale ücreti ödüyor. Havale piyasasının en büyüğü ise Western Union.

Blockchainin gücünden yararlanan Telcoin, gelişmekte olan dünyadaki insanlar için havale hizmetlerine daha hızlı ve düşük maliyetli bir alternatif getiriyor. Bunu başarmak için Telcoin, küresel çapta mobil operatörler ve e-cüzdanlarla çalışıyor. Sonuçta daha geniş bir kullanıcı tabanına ulaşıyor.

Bu özellikler göz önüne alındığında Telcoin projesinin gelecek vadeden bir çalışmaya sahip olduğu söylenebilir.

Kaynak

Daha fazla coin incelemesi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.