1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Loopring, merkezsiz borsalar kurmak için olan açık bir protokol. Loopring, ticaret ve uzlaşmadan sorumlu halka açık bir dizi akıllı sözleşme olarak çalışıyor. LRC coin ise bu projeye güç veren yerel kripto parası. Loopring ve LRC coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Loopring (LRC) nedir?

Merkezsiz borsaların (DEX) ortaya çıkışı, kripto para kullanıcılarına aracı bir kuruluş olmadan işlem yapma olanakları sundu. Ancak eğer DEX’ler aralarında iş birliği yapmaz ve daha geniş bir ağda emirleri paylaşmazsa, likidite sorun olabilir. Buna ek olarak işlemler on-chain gerçekleşiyor ve DEX’in de sınırları üzerinde çalıştığı blockchainin ölçeklenebilirlik ve verimliliğine bağlı.

Loopring (LRC) bir Ethereum Katman 2 ölçekleme protokolü ve merkezsiz borsaların kurulmasına olanak sağlıyor. Loopring, Ethereum ile kıyaslandığında saniyede 1,000 kat daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bu işlemlerin maliyeti de cent’ten bile daha az.

Loopring, Ethereum blockchainin güvenliğine sahip. Kullanıcılar da her koşulda varlıklarına erişime sahip.

İlgili – Güncel Loopring fiyat tahmini, LRC coin geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Loopring nasıl çalışıyor?

Loopring (LRC), geleneksel merkesiz borsalara göre daha iyi bir performans elde ediyor. Bunu başarmak için ise “hızlı şerit” oluşturuyor. İşlemler, toplanarak off-chain gerçekleştiriliyor. Böylece Ethereum’un ağ sıkışıklığına takılmıyor.

Loopring, bunu yapabilmek için ise “zkRollups” ismi verilen Katman-2 ölçeklendirme çözümünü kullanıyor. Bu özellik, çok sayıda işlemi off-chainde bir demet haline getiriyor ve ardından da Ethereum blockchaine tek bir işlem olarak sunuyor.

Bu yöntem, Loopring üzerindeki işlemleri daha hızlı ve daha ucuz yapıyor.

İlgili – Fetch.ai nedir ve geleceği nasıl? FET coin fiyat, haber, yorum ve beklentiler

LRC coin nedir?

Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Kripto para Loopring (LRC), Loopring ağının kullanım tokeni. Likidite sağlayıcıları, sigortacılar ve DAO (merkezsiz özerk kuruluş) yöneticilerinin olumlu davranışlarını teşvik eder. Ayrıca kullanıcılara protokolün nasıl çalışacağı ile ilgili söz hakkı da veriyor.

Loopring’de merkezsiz bir borsa çalıştırmak için bir operatör en az 250.000 LRC’yi kilitlemeli. Bu işlem, protokolün on-chain veri kullanılabilirliğinden faydalanıyor. Bu özellik olmadan bir DEX’i çalıştırmak için 1 milyon LRC’nin stake edilmesi gerekir.

LRC, deslasyonist özelliğe sahip bir kripto para. İşlem ücretlerinin bir kısmı ve kötü davranış nedeniyle hisseleri kesilen operatörlerden gelen tokenler yakılıyor. Yani zamanla LRC arzı düşecek ki bu da Loopring tokenin fiyatı ve piyasa değerine pozitif etki yapacak.

İlgili – SwissBorg nedir, geleceği nasıl? Güncel CHSB token haber ve gelişmeleri

Loopring (LRC) fiyatı

Loopring (LRC) token ile ilgili önemli verilere bakarsak, toplam arz ve maksimum arz bilgilerinin şu şekilde olduğunu göreceğiz. CoinMarketCap verilerine göre dolaşımdaki arz ise 1.33 milyar LRC token (Haziran 2022 itibariyle) şeklinde.

  • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 3.83 dolar (10 Kasım 2021)
  • Maksimum arz: 1,374,513,896 LRC
  • Toplam arz: 1,373,873,437 LRC
  • Dolaşımdaki coin miktarı: 1,330,082,007 LRC (Haziran 2022 itibariyle)

Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri2018 – 2022 Loopring (LRC) fiyatı grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Tüm işlem ücretlerin yüzde 10’u Loopring DAO’ya gidiyor. DAO, bu fonların nasıl harcanacağına oy veren bir yapı. Seçenekler arasında hibeler, kalıcı kayıp koruması, daha fazla likidite teşviki ve yakmak için LRC’yi geri satın almak yer alıyor. DAO’nun yakmak için oy verdiği LRC tokenler ve iyi niyetle hareket etmeyen borsa operatörlerinden alınan LRC’ler dolaşımdaki LRC arzını azaltıyor.

İlgili – Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri

Loopring kim tarafından kuruldu? (Loopring’in tarihi)

Loopring (LRC), 2017 yılında yazılım mühendisi Daniel Wang  tarafından kuruldu. Wang, Google’da üst düzey yazılı mühendisi olarak çalışan bir isim.

Loopring için initial coin offering (ICO) Ağustos 2017’de gerçekleşti ve bu sırada 45 milyon dolarlık bir fon toplandı. Ancak ICO sırasında toplanan fonların büyük bir kısmı sıkılaşan Çin regülasyonlarından dolayı ICO katılımcılarına geri verilmişti. Geri kalanı, Şanghay’da faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen Loopring Vakfı tarafından protokolün geliştirilmesi için kullanıldı.

Güncel Loopring – LRC coin haber ve gelişmeleri

Protokol, Aralık 2019’da Loopring 2.0’dan Loopring 3.0’a geçerek verimlilikte neredeyse 1000 kat iyileşme sağladı. Aynı ay içinde oracle’ı entegre etmek için Chainlink (LINK) ile ortaklık kurdu.

Protokol üzerinde DEX kuracak üçüncü taraf bulma zorluğu yaşayan Loopring, Şubat 2020’de kendi merkezsiz borsasını kurdu. Muhafazası olmayan Loopring Exchange, hem emir defterine hem de otomatik piyasa yapıcı (AMM) ticaretine dayanıyor. Aynı zamanda bir ödeme uygulaması olarak işlev görüyor.

Kaynak