1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri

Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri

Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En basit anlamıyla Voyager Token, trader ve kripto yatırımcılara en avantajlı ticareti sunmak için geliştirilen bir mobil ticaret uygulaması. VGX coin ise bu projenin yerel kripto parası ve bir dizi özelliği var. En başta da tutulduğunda faiz geliri sağlaması. Voyager Token (VGX) ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Voyager (VGX) nedir?

Voyager aracı bir mobil uygulama ve kullanıcıların kripto para alması, satması, swap ve kısaca kripto yatırımları yapmasına imkân sağlıyor. Voyager uygulaması hem iOS hem de Android işletim sistemleri içi mevcut. Bundan dolayı önde gelen projelerden biri olarak dikkat çekiyor. Trader ve yatırımcıların en iyi ticaret işlemine sahip olması için Voyager uygulaması kullanıcıları, farklı kripto para borsaları ve piyasalara bağlıyor.

Kullanıcılar, finansal özgürlüğü kolaylaştıran ve kripto tüccarlarının portföylerini verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan tek bir uygulama içinde 60’tan fazla coin ve token ticareti yapabilir, takas edebilir ve yatırım yapabilir. Kullanıcılar, Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Dash ve daha fazlasını içeren 30’dan fazla mevcut kripto para üzerinden faiz de kazanabilir.

Voyager uygulaması, ürün ve hizmetleri için herhangi bir ücret talep etmez. Bu aracı hizmetler için nadir görülen bir durum. Ayrıca Voyager, kullanıcıların bileşik faiz kazanmalarına da izin veren tek broker uygulaması.

İlgili – Merkezi olmayan uygulama (dApps) nedir? Kapsamlı temel analiz

Voyager Token nasıl çalışıyor?

Voyager, Voyager Akıllı Sipariş Yönlendirme (Voyager Smart Order Routing – VSOR) aracılığıyla kullanıcıları en iyi kripto borsalarından bazılarına kolayca bağlıyor. VSOR, uygulamayı desteklenen borsalara bağlayan bir yan zincir (side-chain) görevi görüyor. Böylece kullanıcılar tek bir uygulamada çok sayıda borsa platformunda en iyi oranları bulabilir.

Voyager uygulaması sadece mobil kullanımda var ve hem iOS hem de Android işletim sistemlerini destekliyor. Bu broker uygulamasına kayıt için minimum depozit 10 dolar. Voyager’in en başlıca misyonu, kripto ticaretini kolay, basit, anlaşılır, uygun maliyetli ve yaygın olarak kullanılabilir hale getirmek. Voyager, bunun için Voyager Akıllı Sipariş Yönlendirmesini kullanıyor.

Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri

Voyager Token (VGX) kurucuları kim? (Voyager Token’in tarihi)

Voyager bir broker (aracılık) hizmeti olarak geliştirildi ve 2018’de hizmete başladı. 2019 yılında ise yapılan geliştirmeler ile akıllı ticaret için Voyager app piyasaya sürüldü. Projenin kurucu ortakları Steve Ehrlich ve Oscar Salazar. Steve Ehrlich aynı zamanda Voyager CEO’su. Oscar Salazar ise resmi Voyager ekibini temsil ediyor.

VGX token nedir?

Bu broker hizmetlerinin bir de yerel tokeni var: Voyager Token (VGX). VGX, Voyager ekosistemindeki kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor. VGX ayrıca Voyager uygulamasında tutulduğunda faiz oluşuyor. Ayrıca diğer ödüller ve hizmetler için de kullanılıyor.

İlgili – IoTeX nedir ve geleceği nasıl? Güncel IOTX token haber ve gelişmeleri

Dolaşımda kaç VGX coin var?

Şu an dolaşımda toplam 278,482,214 VGX coin var. Bu kripto para piyasaya sürüldüğünde 222,295,208 VGX toplam arzına sahipti. Ancak LGO token ile birleşmeden sonra getirilen büyüme havuzları ve VGX faizleri, yeni tokenlerin basılacağı anlamına geliyor. Temmuz 2022 itibariyle maksimum arzı 279,387,971 VGX token.

Birinci yıldan sonra, gelecek getiri faizleri topluluğun oylaması ile belirlenecek. Proje ayrıca para çekme işlem ücretlerinde kullanılan VGX’lerin yüzde 25’ini yakacak. Yani coinin arzının değişim oranı, Voyager topluluğunun kararlarının yanı sıra para çekme hacmine de bağlı olacak.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

VGX token grafiği

Bu yazı hazırlanırken, Voyager Token (VGX) CoinMarketCap sıralamasında piyasa değerine göre 137. en büyük kripto para (Mayıs 2020 itibariyle). VGX token önemli fiyat verileri şöyle:

  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 10.00 dolar (5 Ocak 2018)
  • Tüm zamanlar en düşük fiyatı: 0.01699 dolar (26 Aralık 2019)
  • 2021 yılının zirvesi: 7.50 dolar

VGX coin son birkaç ayda önemli ölçüde değer kazansa da hala 2018 yılındaki ATH değerini kıramadı. 2022 yılı  başında ise genel piyasa durumuna uygun olarak büyük düşüşler gördü. Temmuz 2022’de dip seviyesine yaklaştı.

Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri2018 – 2022 Voyager Token (VGX) grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Son bir yılda birçok kripto para yeni ATH değerleri kaydetti. VGX ise bu seviyeyi yenileyemedi. Buna rağmen 2021 yılında dikkat çeken bir hareketlilik yaşadığını görüyoruz.

İlgili – Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri

Kaynak

Daha fazla coin incelemesi