BTC : 82395 ₺ ETH : 2880 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 366.7 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6052 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü – Kullanıcılar tepkili

Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü – Kullanıcılar tepkili

Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü – Kullanıcılar tepkili
0

Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü. CEO Changpeng Zhao, Sushi token listeleme konusunda bir açıklama yaparken, bunun daha önce açıkladığı kurallarla açıkça çeliştiği görülüyor. Öyle görünüyor ki Binance piyasaya ayak uyduracağım diye özensiz iş yapmış ve kullanıcılar tepkili.


Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü

Kripto para sektöründe şimdi de Sushi token dolandırıcılığı olayı yaşanıyor. Öyle görünüyor ki hızla yükselen projeyi kurucuları terk etti. Tabii kurucular projeyi terk edip kaçmadan önce ellerindeki Sushi tokenleri de sattılar. Projenin kurucuları bilinmiyor.

Sushi token, SushiSwap projesinin yerel yönetim tokeni. SushiSwap ise kısa süre önce Uniswap’in forku olarak kurulmuştu. Piyasaya çıkar çıkmaz da tokeninin fiyatı 24 saatte 10 doları görmüştü.

Tabii durum böyle olunca borsalar da pek düşünmeden Sushi tokeni listeleme yarışına girmişti. Bunlardan biri de önde gelen borsalardan biri Binance’ti. Şimdi Sushi (SUSHI) dolandırıcılığı (exit scam) patlak verince, Binance müşterileri tepkili. Özellikle de borsayı altcoin listelemede özensiz ve alelacele davranmakla suçluyorlar.

koinmedya_brave

İlgili – İlk DeFi delist haberi geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (kısaca CZ) ise özrü kabahatinden büyük diye nitelendirilebilecek bir açıklamada bulundu.

CZ, Twitter üzerinden şöyle diyor: “SUSHI için ise ben kurucusunun kim olduğunu bilmiyorum. Eğer biz DeFi coinleri listelemezsek, kullanıcılar diğer borsalara gidiyor. Biz de … modası geçmiş oluyoruz. Biz likiditeye erişim sağlıyoruz ve sizi almaya zorlamıyoruz.”

Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü. CEO Changpeng Zhao, Sushi token listeleme konusunda bir açıklama yaparken, bunun daha önce açıkladığı kurallarla açıkça çeliştiği görülüyor.

Tabii, kullanıcılar ve kripto topluluğu bu açıklamalara tepkili.

Kripto trader ve analist Crypto Michael (@CryptoMichNL) ise ilginç bir hususa dikkat çekiyor. CZ’nin bu açıklaması ile birlikte, coin listeleme konusunda daha önce yaptığı bir açıklamasını Twitter üzerinden paylaştı. Özellikle CZ’nin paylaşımındaki bir yerin altını çiziyor.

İlgili – Bugünkü düşüşte Binance ve Coinbase sınıfta kaldı – Otur sıfır!

CZ en son 2019 yılında güncellenen coin listeleme kurallarını paylaşıyor. Burada şöyle deniliyor: “Kurucu ya da proje CEO’sunun formu (coin listeleme başvurusu formu) doldurmasını istiyoruz. Neden? Eğer cüzdanınızda bir bug olur, çift harcama ya da fork yaşanırsa blockchainde, ulaşabileceğimiz kilit bir isimle konuşmamız gerekiyor.”

Sushi token olayında Binance kendisiyle ters düştü. CEO Changpeng Zhao, Sushi token listeleme konusunda bir açıklama yaparken, bunun daha önce açıkladığı kurallarla açıkça çeliştiği görülüyor.

Kaynak

Etiketler: