1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Doğru tahminiyle ünlü analistten 2024 Bitcoin boğa rallisi öncesi son büyük düzeltme uyarısı!

Doğru tahminiyle ünlü analistten 2024 Bitcoin boğa rallisi öncesi son büyük düzeltme uyarısı!

Doğru tahminiyle ünlü analistten 2024 Bitcoin boğa rallisi öncesi son büyük düzeltme uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Doğru tahminiyle ünlü analist, 2024 Bitcoin rallisi öncesi kripto para sektörü için son büyük düzeltme tahmininde bulunuyor. Kripto para piyasası ne kadar düşer? Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Doğru tahminiyle ünlü analistten 2024 Bitcoin boğa rallisi öncesi son büyük düzeltme uyarısı!

2022 yılındaki kripto dip tahmini doğru çıkan analist, yeni bir boğa döngüsü başlamadan önce kripto para piyasasında son bir çöküş yaşanabileceğini ifade ediyor.

Girişim sermayesi şirketi Placeholder’in de ortağı olan ünlü analist Chris Burniske, Twitter’de 262.300 takipçisine yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemde yüzde 40’a varan yeni bir düşüş beklediğini söylüyor. Tabii bu düşüşten sonra da ralli başlayacağını ifade ediyor. Analist, bahsettiği rallinin ise 2024 yılında başlayacağını da kaydediyor.

Chris Burniske şöyle konuşuyor:

“Ayılar yeni bir ralli öncesi büyük kripto paralarda yeni bir yüzde 20 ya da 40’lık bir düşüş daha başarmış olacaklar. Tabii ardından gelecek yıl 2025’e de uzanan yeni bir boğa dönemi olacak. Asıl önemli olan bu düşüşün hangi seviyeden başlayacağı.

Fed birkaç kritik seviyeyi kırana kadar baskı yapmaya devam edecek.”

İlgili – ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin aldığı ortaya çıktı

altcoin yatırımcıları dikkat

Burniske’ye göre, kripto para piyasasında bahsettiği düşüşün katalizörü ABD merkez bankası Fed’in şahin para politikaları olacak. Fed Başkanı Jerome Powell de bu yıl daha fazla faiz artırımı olabileceğini söylüyor. Amaç enflasyonu düşürmek. Genellikle faizin yüksek olduğu döneme Bitcoin ve kripto paralar gibi yüksek riskli varlıklar düşük performansa sahip olur.

Burniske ayrıca kripto piyasasının ancak Nasdaq 100 endeksinin (NDX) rahat bir nefes almasından sonra boğa koşusuna başlayacağını tahmin ediyor.

İlgili – Avalanche için daha fazla ralli bekleyen analistten, Litecoin ve ZIL değerlendirmesi

Kaynak

Etiketler: